نیکون دوربینی با قابلیت فیلمبرداری ۳۶۰ درجه معرفی کرد

نیکون دوربینی با قابلیت فیلمبرداری ۳۶۰ درجه معرفی کرد

سعید میرزاپور
| یکشنبه, ۲۰ دی ۹۴ ساعت ۱۷:۰۰

در طول روز‌های گذشته، کمپانی نیکون در نمایشگاه CES 2016 که در لاس‌وگاس برگزار شد، دوربین جدیدی را معرفی کرد که توانست توجهات بسیاری را به‌ سمت خود جلب کند. این دوربین جدید ابزاری پوشیدنی است که KeyMission 360 نام دارد. دوربین مذکور نوعی اکشن‌کم است که در برابر آب مقاومت می‌کند و توان فیلمبرداری ۳۶۰ درجه با وضوح 4K را دارد.

این دوربین اولین تلاش کمپانی نیکون در زمینه اکشن‌کم است - به‌دوربینی که روی سر یا هر بخش دیگری نصب می‌شود و امکان استفاده از آن در فعالیت‌های ورزشی و موارد مشابه وجود دارد، اکشن کم می‌گویند- این محصول طراحی مناسبی نیز دارد و همین امر باعث شده که بتوان آن را به‌ سادگی در سفر‌های ماجراجویانه همراه داشت. دوربین جدید نیکون تا ارتفاع ۳۰ متری (۱۰۰ فوت) می‌تواند فشار آب را تحمل کند و البته در برابر گرد و غبار، شوک و دمای پایین نیز مقاوم است.

نیکون

KeyMission 360 دارای لرزش‌گیر الکتریکی (VR) است و همین موضوع باعث می‌شود که اگر در زمان فیلمبرداری لرزشی صورت گیرد، آن لرزش در فیلم ثبت نشود. محصول مذکور دارای یک سنسور تصویر و دو لنز است که رو‌به‌روی هم ایستاده‌اند و در هر دو طرف دوربین شاهد لنز هستیم که همین ویژگی قابلیت ثبت ویدیو‌های ۳۶۰ درجه را به آن می‌دهد. البته امکان عکاسی تنها از طریق یک دوربین نیز وجود دارد.

نیکون KeyMission 360 در بهار سال ۲۰۱۶ روانه بازار خواهد شد اما فعلا اطلاعات دقیقی در خصوص قیمت و زمان عرضه آن منتشر نشده‌است.

منبع:petapixel

برچسب‌ها خانواده کجارو

دیدگاه  

    تبلیغات