قلعه ۳۰۰۰ ساله مبارک در جاسک تخریب می‌شود

قلعه ۳۰۰۰ ساله مبارک در جاسک تخریب می‌شود

تیم  کجارو
| جمعه, ۲۰ شهریور ۹۴ ساعت ۱۳:۰۰
به گفته‌ی دهیار روستای کوه مبارک شهرستان جاسک، قلعه کوه مبارک شهرستان جاسک که پیشینه تاریخی و سابقه تمدنی آن به دوران ساسانیان بر می‌گردد، توسط یکی از ارگان‌ها در حال تخریب است.
دهیار روستای کوه مبارک شهرستان جاسک اعلام کرد:
وجود اتاق‌هایی با نام ساسانیان در مدخل و اطراف این توده کوه بیانگر قدمت تاریخی آن است. قلعه مبارک یکی از ارزشمند ترین بناهای باستانی استان است که متاسفانه در حال حاضر توسط یکی از ارگان‌ها در حال نابودی است.
وی افزود:
نامه‌نگاری و پیگیری‌هایی برای جلوگیری از این فاجعه صورت گرفته اما هنوز اقدام موثری از سوی مسئولان استانی برای توقف این اتفاق رخ نداده است.
دهیار روستای کوه مبارک جاسک عنوان کرد:
مردم منطقه کوه مبارک به نشانه اعتراض به این اقدام به مدت دو روز تجمع کردند که این حرکت خود جوش از سوی ارگان تخریب کننده این آثار تاریخی، حمله خوانده شد، در حالی که چنین چیزی وجود ندارد و مردم تنها به نشانه اعتراض به تخریب قلعه ۳۰۰۰ ساله کوه "مبارک" تجمع کرده بودند.
وی تاکید کرد:
در حال حاضر این ارگان در حال تخریب قلعه مبارک و قبرستان ۳۰۰۰ ساله و قدمت دار آن است و تاکنون بیش از ۱۰ درصد پیش رفته‌اند و به خود قلعه نیز آسیب رسانده‌اند و همچنان در حال فعالیت هستند. در حال پیگیری این مسئله هستیم اما تاکنون هیچ اقدام موثری رخ نداده و این مکان در حال تخریب است.
اتاق‌های ساسانی واقع در بخش مرکزی شهرستان بندر جاسک یکی از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است. این اتاق‌ها در آخر دماغه کوه مبارک واقع شده‌اند. دو اتاق از سنگ تراشیده وجود دارد که گویا از دوران ساسانی بازمانده‌ است. منبع: ایسنا
برچسب‌ها قلعه ساسانیان

دیدگاه  

    تورهای برگزیده

    تبلیغات