افزایش همکاری تهران و مادرید در صنعت گردشگری

افزایش همکاری تهران و مادرید در صنعت گردشگری

تیم  کجارو
| شنبه, ۳۱ مرداد ۹۴ ساعت ۱۷:۰۴
بر اساس گزارش معاون سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایران، تهران و مادرید در صنعت گردشگری همکاری‌های خود را افزایش می‌دهند.
به گفته‌ی مرتضی رحمانی موحد، صنعت گردشگری ایران تلاش دارد در ۱۰ سال آینده در این بخش، ظرفیت پذیرش گردشگر را از پنج میلیون نفر به ۲۰ میلیون بازدید کننده افزایش دهد. رحمانی موحد افزود:
ما اسپانیا را به عنوان یکی از کشورهای پیشگام در صنعت گردشگری، چه در توسعه زیرساخت ها و چه در جاذبه‌هایش که با گردشگری ایران، مکان‌های تاریخی و فرهنگی کشورمان همگرایی دارد، می‌دانیم.
وی خاطرنشان کرد که ایران آماده گسترش روابط خود در این بخش است. رحمانی افزود:
در جریان سفر آتی 'خوسه مانوئل گارسیا مارگالو' ، 'خوسه مانوئل سوریا' و 'آنا پاستور' وزیران خارجه ، صنعت و گردشگری و عمران اسپانیا به ایران (ششم و هفتم سپتامبر - ۱۵ و ۱۶ شهریور) به مسائل گردشگری و همچنین حمل و نقل هوایی رسیدگی می شود.
وی، نبود پروازهای مستقیم بین اسپانیا و ایران را از جمله مشکلات برای توسعه گردشگری دوجانبه بیان کرد و گفت:
ایران از ارائه راهکار برای برون رفت از این وضعیت حمایت می کند.
رحمانی یادآور شد که با توافق هسته ای حاصل شده بین ایران و گروه ۱+۵ و لغوتحریم های بین المللی، همکاری با بخش گردشگری ایران تسهیل می شود. افه در پایان گفت:
توسعه صنعت گردشگری یکی از بزرگترین اهداف دولت اعتدال گرای روحانی است که می خواهد با آن، از ثروت عظیم فرهنگی ، مناظر و طبیعی کشور برای توسعه صنعتی استفاده کند که توانایی جذب میلیاردها دلار ارز خارجی را دارد.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه  

      تبلیغات