جاهای دیدنی ایتالیا که شما را جادو می کند (بخش اول)

جاهای دیدنی ایتالیا که شما را جادو می کند (بخش اول)

مریم اصلانی
| شنبه, ۱۰ مرداد ۹۴ ساعت ۱۸:۰۰
بی شک ایتالیا را می‌توان جواهری واقعی و درخشان در تاریخ، فرهنگ و تمدن قاره‌ی اروپا به شمار آورد. کشوری که با آب‌های لاجوردی احاطه شده و میراث دار بخشی از تاریخ و معماری باشکوه جهان است. در گوشه و کنار و در شهرهای بزرگ و کوچک‌اش، هنوز هم می‌توان آثار درخشان هنری را مشاهده کرد. با کجارو همراه باشید.
italy-landscape معماری باشکوه‌اش، چشم‌ها را خیره کرده و کارنامه‌ی درخشان هنر جهان، بی هیچ تردیدی وام‌دار نوابغی است که از این کشور برخاسته‌اند. از جمله‌ی این مشاهیر، نام‌هایی همچون لئوناردو داوینچی و میکل‌آنژ، با درخششی به مراتب چشمگیرتر، بر تارک تاریخ فرهنگ و هنر می‌درخشند. Colosseum Fontana-di-Trevi- سنت و فرهنگ ایتالیایی نیز از غنای چشمگیری برخوردار است. در مجموع باید اذعان کرد که شاید یک عمر هم  برای تجربه‌ی شگفتی‌ها، لذت بردن از مناظر و طبیعت زیبا و البته آشنایی با فرهنگ و تاریخ و هنر این کشور، کم باشد. culture-main هر سال میلیون‌ها گردشگر رهسپار این سرزمین هستند و اهداف و برنامه‌های مختلفی را دنبال می‌کنند که عمده‌ترین آنها، گشت و گذار در شهرهای تاریخی، سفری در دل طبیعت و کوهستان‌های باشکوه، استراحت در سواحل زیبا و دلفریب  و البته لذت بردن از آب و هوای مدیترانه‌ای و امتحان طعم‌های باشکوه نوشیدنی‌ها و غذاهای سنتی این کشور است. Typical-Italian-Food در این مجال کوتاه، ما نیز سفری برای شما ترتیب دادیم. سفری در قالب تصاویری تماشایی از یکی از مهدهای تمدن دنیا، سفری به قلب تاریخ، فرهنگ، هنر، معماری و البته دیگر جاذبه‌های توریستی و گردشگری، سفری که بی شک شما را شیفته‌ی این سرزمین خواهد کرد. پونته گوبّو (Ponte Gobbo)، بوبیو (Bobbio)

پونته گوبّو (Ponte Gobbo)، بوبیو (Bobbio)

چشمه‌ی آب گرم سوتونیا (Saturina)

چشمه‌ی آب گرم سوتونیا (Saturina)

ویلایی در توسکانی

ویلایی در توسکانی

گذرگاه اِستل‌ویو (Stelvio) در آلپ

گذرگاه اِستل‌ویو (Stelvio) در آلپ

دره‌ی توسکانی

دره‌ی توسکانی

فاوینیانّا

فاوینیانّا

میلان

میلان

دریاچه‌ی گارده

دریاچه‌ی گارده

جزیره‌ی بورانو

جزیره‌ی بورانو

قلعه‌ی سن اَنجلو، رم

قلعه‌ی سن اَنجلو، رم

امیدواریم از این گشت و گذار کوتاه در دنیای معماری، تاریخ و طبیعت زیبای کشور ایتالیا لذت برده باشید. در بخش بعدی این مطلب، این سفر را پی خواهیم گرفت.

منبع: placestosee

دیدگاه  

    تبلیغات