سایی‌ئورا، زادگاه رنگی کنت دراکولا در رومانی

علی نظرپور
پنجشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰
سایی‌ئورا، زادگاه رنگی کنت دراکولا در رومانی
شهر‌های زیادی هستند که با وجود کوچکی، بار تاریخی و فرهنگی زیادی را به دوش می‌کشند. خیلی از داستان‌هایی که ما شنیده‌ایم از قلب این شهر‌ها برخواسته است بدون اینکه حتی نامی از آن‌ها برده شود. با کجارو همراه باشید تا به معرفی یکی از این شهرهای زیبا و قدیمی بپردازیم.
Sighiaoara (سایی‌ئورا) در کشور رومانی واقع است و از نظر تاریخی ارزش بسیاری دارد. همه‌ی ما با داستان دراکولای معروف آشنا هستیم، زادگاه رویش این افسانه از سیائورا برخواسته است.

سایی‌ئورا (Sighiaoara)، رومانی

wpid-sighiaoara2.jpg شهر سایی‌ئورا در منطقه‌ی تاریخی ترانسیلوانیا واقع شده است. این شهر که در قرن ۱۲ میلادی تاسیس شده، در ابتدا محل زندگی صنعتگران و تاجران آلمانی بوده، اما خیلی طول نکشید تا به مهمترین شهر منطقه تبدیل شود. امروزه اما این شهر یکی از محافظت‌ شده‌ترین شهرهای قرون وسطایی اروپا محسوب می‌شود و میزبان یک دسته ساختمان تاریخی است که تحت حفاظت سازمان جهانی یونسکو قرار گرفته‌اند. wpid-sighiaoara7.jpg بازدیدکننگان می‌توانند  به جستجو در دژ نظامی قرن دوازدهمی (اولین عمارت سایی‌ئورا) بپردازند. همچنین برج ساعت قرن سیزدهمی در آن به عنوان سمبل شهر می‌درخشد. علاوه بر آن, افسانه معروف کنت دراکولا در این شهر متولد شده است  و محل تولدش جاذبه‌ی توریستی محبوبی محسوب می‌شود. همه‌ی فضای شهر سایی‌ئورا شامل کوچه‌های باریک، بناهای تاریخی و خانه‌های رنگین، شما را در زمان به گذشته خواهند برد. این منطقه جواهر با ارزشی در ترانسیلوانیا است، یکی از زیباترین مناطق در قلب قاره‌ی سبز. تمام طول سال برای سفر به این ناحیه مناسب است. موزه‌ها همه‌روزه پذیرای بازدیدکنندگان هستند. برای سفر به این شهر توسط اتوبوس، ماشین یا قطار به ترانسیلوانیا سفر کنید. همچنین گردشگران می‌توانند به راحتی توسط سیستم حمل و نقل عمومی در شهر‌های مختلف منطقه جابجا شوند. wpid-sighiaoara8.jpg wpid-sighiaoara10.jpg wpid-sighiaoara5.jpg wpid-sighiaoara4.jpg wpid-sighiaoara6-.jpg.jpeg wpid-sighiaoara9.jpg wpid-sighiaoara3.jpg wpid-sighiaoara.jpg نظر شما خوانندگان کجارو درباره‌ی این شهر چیست؟ منبع: placestoseeinyourlifetime

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه