سفری به کائو سم‌ رو یوت، جواهر درخشان گردشگری تایلند

سفری به کائو سم‌ رو یوت، جواهر درخشان گردشگری تایلند

مریم اصلانی
| چهار شنبه, ۱۷ تیر ۹۴ ساعت ۲۱:۰۰

تایلند از جمله مقاصد گردشگری پرطرفداری است که سالانه میزبانی هزاران گردشگر مشتاق را از سرتاسر جهان برعهده دارد. جاذبه‌های توریستی متعدد، طبیعت بکر و دیدنی و آداب و سنن و فرهنگ این کشور، از جمله دلایل محبوبیت این کشور توریستی است. این بار به سراغ یکی از این جاذبه‌های گردشگری رفته و کمی بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.

پارک ملّی کائو سم رو یوت (Khao Sam Roi Yot)، پارک دریایی زیبایی است که در استان "پرچوئاپ تیری خان" (Prachuap Khiri Khan) در کشور تایلند واقع شده است. محیطی زیبا و چشم‌نواز که به خلیج تایلند اشرافی کامل دارد.

thailand

Khao-Sam-3

تایلند بیش از هر چیز دیگر به واسطه‌ی طبیعت زیبا، سحرانگیز و مبهوت کننده‌ی خود مورد توجه قرار گرفته است. جایی که هزاران تپّه‌ی ساخته شده از سنگ‌های آهکی که تاجی از درختان سرسبز بر سردارند، با عشوه و ناز از گوشه و کنار سر برآورده و خالق صحنه‌هایی خیال‌انگیز و رویایی شده‌اند. این پارک ملّی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

Railay-Beach

این پارک علاوه بر برخورداری از جنگل‌های انبوه، دارای حیات وحشی غنی و تماشایی نیز است. سواحل ماسه‌ای آن درخشان و مسیرهای پیاده رویش، خاطره‌انگیز هستند. مسیرهایی که دیدی عالی به اطراف داشتهذهن را درگیر خود می‌کنند. جایی که گویی درست در میان افسون طبیعت گام برمی‌دارید. چشم‌اندازهایی بکر که شما را به تحسین و ستایش وامی‌دارند. 

Khao-Sam-7

Khao-Sam-8

Khao-Sam-9

Khao-Sam-10

اما آن چه بیش از هر چیز دیگر این پارک را در کانون توجهات قرار داده، غار تماشایی "پرایا ناکون" (Phraya Nakhon) است. تالار بزرگ سنگی که حفر‌هایی در سقفش جای گرفته است. جایی که نور .خورشید اذن ورود گرفته و فضا را روشن و نورانی می‌کند .

Khao-Sam-1

Khao-Sam-4

انوار طلایی خورشید در این محیط حال و هوایی دیگر یافته و وجه معنوی و روحانی خود را به نمایش می‌گذارند. شاید به همین دلیل است که غرفه‌ی سلطنتی باشکوهی در این قسمت ساخته شده است. جایی که  تلفیق طبیعت و فرهنگ را به زیبایی هر چه تمام در معرض دید عموم قرار داده است.

Khao-Sam-5

Khao-Sam-6

Phraya-Nakhon-Cave-Thailand-4-are-these-the-10-most-captivating-caves-on-earth

به هر حال می‌توان گفت که با وجود این همه جذابیت طبیعی، گردشگری و عجیب، جای تعجب نیست که سفر به این ناحیه این گونه مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. علاوه بر این همه دیدنی‌های مهیج، مشاهده‌ی  پرندگان مهاجر آبی، میمون‌های دوست داشتنی و البته فیل‌ها نیز در جای خود جالب توجه هستند.

thailand-182695

Khao-Sam-2

در تمام طول سال می‌توان از این منطقه دیدن کرد ولی اگر مقصود اصلی مشاهده‌ی پرندگان مهاجر باشد، بین ماه ژانویه تا فوریه، بهترین زمان برای سفر به این ناحیه است.

khao-sam-roi-yot-national-park05 امیدوارم از این سفر دیدنی نیز لذت برده باشید. منبع placestosee

دیدگاه  

    تبلیغات