راهنمای سفر به ایرلند

راهنمای سفر به ایرلند

مینا داودی
| چهار شنبه, ۲۴ تیر ۹۴ ساعت ۲۰:۰۰

ایرلند کشور بسیار زیبا و جادویی است که خوش نگذراندن در آن غیرممکن است. در این مقاله کجارو هر آنچه پیش از سفر به این کشور نیاز دارید را برایتان توضیح خواهیم داد. همراه ما باشید.

ایرلند کشور زیبایی پر از تپه‌های سبز، قلعه، صخره‌های بلند زیبا و اهالی بسیار صمیمی است. دوبلین شهری زنده با کافه‌های زیبا و تاریخ، و دیگرنقاط این کشور پر از مناظر زیبا و قلعه است، به طوری که خوش نگذراندن در این کشور بسیار دشوار است. صرف نظر از مدت سفرتان، اندازه‌ی کوچک این کشور جستجو در آن را بسیار ساده می‎کند. ایرلند کشوری جادویی و پر از شگفتی، تاریخ و سرگرمی است. هیچکس ایرلند را با خاطره‌ی بد تر ک نکرده و با استفاده از این راهنمای سفر، از تمام کارهایی هیجان انگیزی که باید بکنید مطلع شوید تا شما هم این کشور را با خاطره‌ی خوب ترک کنید. به ایرلند سربزنید، فوق العاده است.

هزینه‌های متداول

ایرلند

اقامت

میانگین قیمت ۱۵ تا ۱۸ دلار آمریکا برای اتاق خوابگاه، ۵۰ دلار آمریکا برای یک اتاق یک نفره در مسافرخانه و اتاق‌های یکنفره و دونفره با حمام و توالت خصوصی در هتل‌ها از شبی ۴۵ دلار آمریکا شروع می‌شود. در شهرهای بزرگتر، خصوصا دوبلین، توقع قیمت بیشتری داشته باشید.

ایرلند

غذا

هر وعده غذاهای معمولی مانند غذاهای کافه‌ها و فست‌فود حدود ۱۰ دلار آمریکا است. یک وعده غذای رستوران با نوشیدنی ارزشی در حدود ۲۰ دلار آمریکا است. خرید مواد غذایی و پختن غذای خودتان نیز حدود ۴۵ دلار آمریکا در هفته است.

ایرلند

جابه‌جایی

حمل و نقل عمومی اولین انتخاب در ایرلند است، چه سوار اتوبوس و چه سوار قطار باشید، می‌توانید توقع WIFI مجانی، راننده‌های صمیمی و زمانبندی دقیق داشته باشید. شبکه‌ی انتخاب‌های وسایل حمل و نقل گردش در کشور را در زمان اقامت‌تان آسان و ارزان می‌کند. اتوبوس دور دوبلین حدود ۲ دلار آمریکا است. مسیرهای طولانی‌تر، مانند دوبلین به بِلفاست حدود ۱۴ دلار آمریکا است. تاکسی‌ها گران هستند، یک مسیر کوتاه حدود ۷ دلار آمریکا هزینه می‌برد، و اکثر شهرها کوچک هستند که می‌توان در آنها قدم زد. پس چندان نیاز به تاکسی نخواهید داشت.

ایرلند

فعالیت‌ها

ورودی اکثر موزه‌های سراسر ایرلند حدود ۱۰ تا ۱۵ دلار آمریکا است. کارخانه‌ی گینس یکی از بهترین موزه‌ها، اما گران ترین آنها است، ورودی آن ۲۳ دلار آمریکا است. با رزرو آنلاین بلیط، ۱۰ % تخفیف بگیرید (هدیه‌ی اضافی- هم چنین می‌توانید یک گواهی بگیرید که در زمان‌های پرمراجعه بتوانید به سرعت به اول صف بروید)! سفرهای روزانه در اطراف حومه‌ی شهر حدود ۴۰ دلار آمریکا هزینه می‌برد.

نکات صرفه‌جویی در هزینه

ایرلند

هزینه‌ی پرواز

ایرلند از نظر ایرلاین‌های اقتصادی بسیار غنی است که در سرتاسر جزایر انگلستان و اروپا پرواز می‌کنند. با رزرو بلیط‌های ایرلاین‌هایی مانند Ryanair، Easyiet و BMIBaby می‌توانید پروازهای ایرلند به جاهای دیگر را با قیمت ارزان‌تر تهیه کنید.

ایرلند

تخفیف‌های دانشجویی

با یک کارت دانشجویی معتبر می‌توانید برای بسیاری از مناطق تفریحی، موزه و اتوبوس‌های سرتاسر کشور تخفیف بگیرید (تا ۵۰ %).

ایرلند

غذای کافه‌ها را بخورید

وعده‌های‌تان را در کافه‌ها بخورید، غذای محلی و خوشمزه‌ی ایرلندی به کیف پول‌تان آسیبی نمی‌رساند.

ایرلند

کارت میراث OPW بگیرید

آنهایی که عاشق گردش در مناطق باستانی هستند، حتما باید یکی از این کارت‌ها تهیه کنند. این کارت‌ها ورود به جاذبه‌های اصلی مانند اکثر قلعه‌های سراسر کشور را تضمین می‌کنند. قیمت این کارت برای بزرگسالان ۲۸ دلار آمریکا است.

بهترین دیدنی‌ها و تفریحات ایرلند

ایرلند

در دوبلین بگردید

اکثر کسانی که به ایرلند می‌روند در پایتخت این کشور، دوبلین وقت می‌گذرانند. دوبلین مترادف سرگرمی است. طرفداران مشهورترین صادرات ایرلند (گینس) از نظر تعداد کافه‌هایی که آن را سِرو می‌کنند، به هیچ وجه احساس کمبود نمی‌کنند. معماری گرجی، موسیقی و craic دوبلین را تبدیل به یکی از مشهورترین مکان‌های اروپا کرده است.

ایرلند

در گالوِی بگردید

گالوِی که برای فستیوال اسب سواری‌اش در ماه جولای هر سال شناخته شده، در میان توریست‌های سرتاسر دنیا بسیار پرطرفدار است. کانِمارا، که فیلم "مرد آرام" در آن ضبط شده، جایی است که همه باید آن را ببینند، این منطقه و دِیر کیلِمور، صومعه‌ای بندیکتی از دیدنی‌ترین نقاط ایرلند هستند. خود شهر گالوِی پاتوقی برای دانشجویان، نویسندگان و موسیقی‌دانان است.

ایرلند

در کورک به تماشای نهنگ بنشینید

کورک شهری پرهیاهو و واقع در ساحل جنوبی ایرلند است. کورک که در اصل یک مرکز دریایی است، امروزه شهر دانشگاهی بزرگ مملو از رستوران‌های ارزان و زندگی شبانه‌ی هیجان انگیز است. موج سواری و تماشای نهنگ نیز در این منطقه پرطرفدار اند.

ایرلند

در جاده‌ی کِری رانندگی کنید

این جاده که همچنین به نام شبه جزیره‌ی ایوِراگ شناخته شده‌، یکی از پرعبورترین مسیرهای توریستی در ایرلند است. جاده‌ی کِری پر از جاده‌های پر پیچ و خم ساحلی، دریاچه، مسیرهای کوهستانی و قلعه‌های تاریخی است. کلمه‌ی فوتوژنیک حتی یک نگاه کوتاه به این جاده را توصیف نمی‌کند!

ایرلند

در سرتاسر مسیرهای غول‌ها گردش کنید

از مرز به سمت ایرلند شمالی گذر کنید تا مسیر غول‌های ثبت شده در میراث فرهنگی یونسکو را ببینید. این شگفتی زمین شناسی با ستون‌های بازالت، باعث می‌شود تصور کرد اینها پله‌های غول‌ها هستند. بازدید از این منطقه را با دیدن از محل تقطیر بوشمیلز ترکیب کنید.

ایرلند

روز سنت پاتریک را جشن بگیرید

احتمالا ۱۷ مارس بهترین روزی است که باید در ایرلند بود. سنت پاتریک قدیس ملی ایرلند است، و طبق افسانه‌ها، وی تمام مارها را از کشور بیرون کرد. برای جشن گرفتن، همه لباس سبز می‌پوشند و در خیابان‌ها به پایکوبی می‌پردازند. چه به این افسانه اعتقاد داشته باشید، چه خیر، این بزرگترین مهمانی‌ای است که در آن همه ایرلندی هستند. بزرگترین رژه در دوبلین است.

ایرلند

سنگ بلارنی را ببوسید

قلعه‌ی بلارنی، محل قرار گیری سنگ بلارنی درست بیرون کورک قرار دارد. بازدیدکنندگان برای دیدن سنگ هجوم می‌آورند، سنگی که باعث فصاحت افرادی می‌شود که آن را می‌بوسند.

ایرلند

صخره‌های موهِر را تحسین کنید

طرفداران زیبایی خیره‌کننده‌ی طبیعت، باید صخره‌های باشکوه موهِر را ببینند. نمای بالای صخره‌های تنومند سالانه میلیون‌ها بازدیدکننده را به خود جلب می‌کنند.

ایرلند

قلعه‌ها را ببینید

ایرلند تاریخچه‌ای قدیمی دارد و کل کشور مملو ازقلعه‌هایی است که هر کدام در شرایط مرمت متفاوت هستند. از بقایای قدیمی قلعه‌ی دونلوچه تا قلعه‌ی کهیر به شدت محافظت شده در تیپراری، از دست دادن این زیبایی‌های تاریخی دشوار است. می‌توانید سنگ بلارنی را در قلعه‌ای با همین نام ببوسید. بوسیدن این سنگ خوش شانسی می‌آورد.

ایرلند

در کانِمارا طبیعت‌گردی کنید

این پارک ملی منطقه‌ای الهام بخش است. خیلی از افراد برای طبیعت‌گردی و دوچرخه سواری کوهستان به این منطقه می‌آیند. در کنار قلعه‌های این منطقه، ناحیه‌ی معدن قدیمی و یک مرکز تاریخ و فرهنگ نیز وجود دارد.

ایرلند

در باغ جان اف کِنِدی قدم بزنید

این باغ که در بخش وِکسفورد قرار دارد، خانه‌ی ۴۵۰۰ گونه‌ی درخت و بوته است. چندین اتاق چای، مرکز بازدیدکنندگان و یک منطقه‌ی پیک نیک نیز در این منطقه قرار دارند. در طول تابستان، نیز یک قطار کوچک در پارک رفت و آمد می‌کند.

ایرلند

از جزایر آران بازدید کنید

کمتر از یک ساعت دورتر از زمین اصلی ایرلند، زیبایی طبیعی این جزایر غیرمعاصر قرار دارند. در اینجا می‌توانید با اتوبوس، دوچرخه و یا اسب جابه جا شوید، در حالی که مناظر زیبا، خرابه‌ها، قلعه‌های تاریخی و غیره را تماشا کنید. قلعه‌های توبار اینه و او برینز دو مورد از بزرگترین جاذبه‌های این منطقه هستند.

ایرلند

در موزه‌ی اولستر به گذشته سفر کنید

تنها کمی دورتر از باغ‌های گیاه‌شناسی بلفاست، این موزه میزبان مجموعه‌ای غیرعادی از مصنوعات و نشان دهنده‌ی تاریخچه‌ی جذاب ایرلند شمالی است. در اینجا هم چنین نمایشگاهی از حیات وحش محلی وجود دارد. نوشیدن چای در کافه‌های این منطقه نیز لذت بخش است.

ایرلند

مجذوب نیوگرانج شوید

نیوگرانج تپه‌ی گورستانی ماقبل تاریخ است که قدمت آن به بیش از ۵۰۰۰ سال بازمی‌گردد، حتی قدیمی‌تر استون هنج. هر سال، در روز انقلاب زمستان، طاق نوری به خوبی روی ورودی آن می‌تابد و درون اتاق دفن را روشن می‌کند. شهرت نیوگرانج برای بازدیدی جذاب و آموزنده شهرت دارد.

ایرلند

در کیلارنی به قرون وسطی بازگردید

کیلارنی یکی از پرطرفدارترین مقاصد توریستی ایرلند است، که بیشتر به دلیل زیبایی غیرقابل چشم پوشی قرون وسطایی‌اش شهرت دارد. به صومعه‌ی ماکراس (خانه‌ی درویشی دوره‌ی فرانسیسکان مربوط به قرن ۱۵)، قلعه‌ی راس سر بزنید و یا در خود شهر به گردش بپردازید. اینجا هم چنین نقطه‌ی آغاز سنتی برای گردش در جاده‌ی کِری است.

منبع Nomadicmatt
برچسب‌ها لوکیشن

دیدگاه  

    تبلیغات