۳ نفر زخمی در جریان حمله به مترو لندن با فریاد "به خاطر سوریه"

مینا داودی
یکشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰
۳ نفر زخمی در جریان حمله به مترو لندن با فریاد "به خاطر سوریه"
یک مرد با فریاد "به خاطر سوریه" با استفاده از چاقو به ۳ نفر در مترو لندن حمله کرد. این حادثه دیشب (شنبه شب) در ایستگاه مترو "لیتونستون" در شرق لندن روی داد. پلیس انگلیس اعلام کرد که گزارش های اولیه نشان می دهد که این مرد عابران پیاده را تهدید کرده بود.
رویترز در این باره نوشت:
خنثی سازی چنین حملاتی بسیار سخت است زیرا این حملات بی هدف نیازمند برنامه ریزی بالایی نیست و از تجهیزات خاصی در آنها استفاده نمی‌شود.
مهاجم خود نیز مجروح شد اما به نظر نمی رسد زخمی ها عمیق باشند. مهاجم به ضرب گلوله بی هوش کننده پلیس زخمی و دستگیر شد. پلیس مبارزه با تروریسم انگلیس هم اعلام کرد با این حادثه به عنوان یک اتفاق تروریستی برخورد می کند. روزنامه گاردین به نقل از یک شاهد عینی مدعی شد مهاجم به دنبال انتقام گیری از حملات هوایی غرب به تندروها (داعش) در سوریه بود. پلیس از واکنش به این ادعا خودداری کرد و خبرنگار رویترز نیز نتوانست با استفاده از منابع مستقل این ادعا را تایید کند. انگلیس در روزهای اخیر به جنگ داعش در سوریه پیوست و همین موضوع احتمالات درباره وقوع حملات مسلحانه سازمان یافته از سوی گروه مسلح داعش در انگلیس را افزایش داده است. جنگنده های بریتانیا از بامداد شنبه بمباران مراکز داعش در سوریه را آغاز کردند. یک شاهد عینی هم گفت که مهاجم فریاد می زد: خون همه شما را می ریزیم. مهمترین حملات مسلحانه از سوی افراط گرایان در انگلیس در سال ۲۰۰۵ روی داد زمانی که بمب گذاری های انتحاری در مترو لندن روی داد و ۵۲ نفر کشته شدند. منبع: عصرایران

دیدگاه  

    تبلیغات