فعال‌سازی خط هوایی وان - ارومیه

مینا داودی
دوشنبه، ۳۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۰
فعال‌سازی خط هوایی وان - ارومیه

رییس اتاق بازرگانی استان وان ترکیه با اعلام خبر برقراری خط هوایی بین وان و ارومیه، آغاز فعالیت این خط را گامی در راه توسعه مناسبات دو کشور ایران و ترکیه با قدمتی ۴۰۰ ساله دانست.

نجدت تقوا رییس اتاق بازرگانی استان وان به مناسبت برقراری این خط هوایی که قرار است از روز سه شنبه اول دی (۲۲دسامبر) شروع به فعالیت کند، اطلاعیه ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است:

طول مرز بین ایران و ترکیه ۳۸۰ کیلومتر است که تمامی آن در محدوده استان وان واقع شده و مصمم به تقویت و توسعه همبستگی، برادری و تجارت بین دو کشور بیش از پیش هستیم.

وی با اشاره به این که خط هوایی بین وان – ارومیه گامی دیر مانده است، بر لزوم تلاش و مقاومت برای اقتصادی شدن و به تبع آن تداوم این خط تاکید کرد و گفت:

برقراری این خط کمک شایان توجهی به اقتصاد و گردشگری استان وان خواهد کرد.

نجدت تقوا همچنین ضمن اشاره به تلاش بی وقفه اتاق بازرگانی وان برای راه اندازی این خط، افزود:

از روز سه شنبه به طور منظم هر روز یک هواپیما از وان به ارومیه و بر عکس پرواز خواهد کرد که در صورت استقبال مردمی، شمار پروازها افزوده خواهد شد.

رییس اتاق بازرگانی وان با تاکید بر این که ایران، مهم ترین دروازه ترکیه به آسیا است، گفت:

تحقق هدف ۳۰ میلیارد دلاری تجارت بین ایران و ترکیه با تقویت همکاری‌های اقتصادی و تجاری استان‌های مرزی بین دو کشور میسر خواهد شد.

او ادامه داد:

بنابر این توجه به تسریع در امر بازسازی پایانه‌های مرزی بین دو کشور و راه‌های مواصلاتی در این راستا حایز اهمیت زیادی است.

نجدت تقوا اضافه کرد:

هر دو کشور در جغرافیای دشواری زندگی می‌کنند که همبستگی و همکاری نزدیک بین دو طرف، موجب احیای اقتصادی و توسعه رفاه، ثبات و آرامش منطقه خواهد شد؛ چطور که ترکیه به منزله دروازه ایران به غرب است، ایران نیز دروازه ترکیه به آسیا است که وان در مرز آن قرار دارد.

او با اشاره به فعال شدن بزرگترین فری بوت ترکیه در دریاچه وان گفت:

با راه اندازی این فری بوت خط ریلی بین ایران و ترکیه نیز فعال‌تر خواهد شد.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه