بانکوک: انفجار بمب در یک معبد ۲۷ نفر را قربانی کرد

مینا داودی
سه شنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۰
بانکوک: انفجار بمب در یک معبد  ۲۷ نفر را قربانی کرد

انفجار بمب در یک معبد بزرگ هندو‌ها در منطقه‌ی مرکزی بانکوک، پایتخت تایلند حداقل ۲۷ کشته بر جای گذاشت. در میان گشته شدگان این حمله، شماری از اتباع خارجی نیز بودند. گفته می‌‌شود هدف این حمله وارد کردن بطمه به صنعت گردشگری این کشور بوده است.

 انفجار یک بمب در معبد اراوان دستکم ۲۷ نفر را کشت و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کرد. بر اساس این گزارش بمب در یک موتورسیکلت جاسازی شده بود.
به گزارش رویترز، انفجار روز دوشنبه ۱۷ اوت (۲۶ مرداد) در ساعت ۱۹ به وقت محلی و در نزدیکی مراکز تجاری، هتل‌های مجلل، ادارات دولتی و منطقه توریستی بانکوک روی داد. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این سوءقصد را بر عهده نگرفته است. image.adapt.960.high.bangkok_explosion_02a وزیر دفاع تایلند می‌گوید که عاملان این انفجار با هدف قرار دادن منطقه گردشگری بانکوک و مسافران خارجی قصد داشته‌اند به اقتصاد و صنعت گردشگری این کشور ضربه بزنند. به گفته مقامات پلیس، در پی این حمله تروریستی، تاکنون ۲۷ نفر کشته و ۷۸ نفر دیگر زخمی شده‌اند. شماری گردشگران خارجی در میان قربانیان هستند. با توجه به ابعاد این انفجار ممکن است تعداد کشته‌شدگان افزایش یابد. یک شاهد عینی به خبرگزار رویترز گفت که پس از انفجار نیروهای پلیس برای بررسی امکان وجود بمب دوم از عبور و مرور افراد جلوگیری کردند. رئیس پلیس بانکوک نیز تصریح کرد که نیروهای امنیتی در پی بمب‌های احتمالی دیگر هستند. منبع: دویچه وله

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه