هزینه سفرگردشگران کرمانی بازگردانده می‌شود

هزینه سفرگردشگران کرمانی بازگردانده می‌شود

مینا داودی
| یکشنبه, ۲۲ آذر ۹۴ ساعت ۱۲:۰۰
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از تدابیر اندیشیده شده بخش خصوصی برای بازگشت هزینه‌ی سفر گردشگرانی که سفرشان به دلیل بیماری آنفلوآنزا به این استان لغو شده، خبر داد.
محمد جهانشاهی روز جمعه افزود:
با توجه به تعطیلات جاری، توسط بخش خصوصی در سایر شهرها برای استفاده از فرصت گردشگری استان کرمان برنامه ریزی شده بود که متاسفانه تحت تاثیر بیماری آنفلوآنزا و شایعات پیرامون آن فضا به سمت دیگری رفت.
وی گفت:
بیش از ۶۰ درصد سفرها در برخی تورهای گردشگری خارجی و داخلی به استان لغو شده یا برنامه سفر به زمان دیگری تغییر پیدا کرده است.
وی بیان کرد:
روز پنجشنبه از طرف انجمن صنفی هتلداران استان اعلام شد گردشگرانی که به دلیل بروز بیماری آنفلوآنزا در برنامه سفرشان مشکل ایجاد شده است هزینه های آنها عودت داده می شود.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان گفت:
طی چند روز اخیر بخش گردشگری استان تحت تاثیر بیماری آنفلوآنزا قرار گرفت اما وضعیت اکنون در مقاصد گردشگری سراسر استان عادی است.
آنفلوآنزای H1N1 طی هفته های اخیر در برخی شهرستان‌های استان کرمان شیوع پیدا کرد و با تلاش مجموعه مسئولان و کادر بهداشتی و درمانی استان کنترل شد. حدود ۶۰۰ نفر بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فصلی از زمان شیوع این بیماری در استان کرمان بستری و براساس آخرین آمار ۳۳ نفر فوت شدند. به دنبال سفر دو روزه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کرمان پس از برگزاری نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان اعلام شد وضعیت این استان از نظر شیوع آنفلوآنزا عادی و سفید است. معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان همچنین با اشاره به استقبال گسترده گردشگران از جاذبه های کویر شهداد گفت:
در بررسی انجام شده ظرفیت اقامتگاه های بوم گردی منطقه کویر شهداد در ایام تعطیلات تکمیل است.
جهانشاهی اظهار کرد:
با توجه به پروژه ثبت جهانی کویر لوت، مدیریت رفت و آمد گردشگران به کویر لوت جدی تر دنبال می شود و به گردشگران توصیه شده است که از حاشیه ۲ کیلومتری جاده دور نشوند.
وی افزود:
در بحث حفاظت از عرصه گردشگری و تاثیرات رفت و آمد انسانی در محیط، اطلاع رسانی می شود که مردم در یک قالب تعیین شده سفر کنند تا مشکلی ایجاد نشود.
منبع: ایرنا

برچسب‌ها توریسم کرمان

دیدگاه  

    تبلیغات