پرونده بدون نقص اصفهان برای ثبت‌ شبکه جهانی شهر خلاق

تیم  کجارو
پنجشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۰
پرونده بدون نقص اصفهان برای ثبت‌ شبکه جهانی شهر خلاق

دکتر مهنام، رئیس اداره علوم اجتماعی و انسانی کمیسیون ملی یونسکو در ایران از بدون نقص بودن پرونده ثبت شهر اصفهان در شبکه جهانی شهر خلاق خبر داد.

در جریان ملاقات دکتر مهنام، رییس اداره علوم اجتماعی و انسانی کمیسیون ملی یونسکو در ایران با «ملیکا مدیسی»، مسئول شبکه شهر خلاق یونسکو در حاشیه سی‌وهشتمین کنفرانس عمومی یونسکو درباره پرونده ثبت شهر اصفهان در شبکه جهانی شهر خلاق یونسکو گفتگو شد و مدیسی اعلام کرد که خوشبختانه پرونده این شهر بدون نقص، اشکال شکلی و محتوایی در دست بررسی نهایی است که نتیجه آن در تاریخ ۱۱ دسامبر مقارن با ۲۰ آذر پس از تأیید هیئت داوران اعلام خواهد شد. سرپرست معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در این‌باره گفت:

فرایند ثبت اصفهان در شبکه جهانی یونسکو از اواسط سال ۱۳۹۳ به همت گروه پژوهشی مطالعات گردشگری شهر این واحد و به سفارش معاونت هماهنگی امور مناطق و سازمان‌های شهرداری اصفهان آغاز شد.

مهدی ژیانپور ادامه داد: برای تهیه کاربرگ این پرونده که در حوزه صنایع دستی نگاشته شده، بالغ بر ۱۱۵۰ نفرساعت کار مطالعاتی شده و نهایتاً این کاربرگ و ضمایم آن در اردیبهشت ماه سال جاری ارسال شد. منبع: ایسنا

دیدگاه  

    تبلیغات