راهنمای سفر به ایتالیا ؛ سورنتو

راهنمای سفر به ایتالیا ؛ سورنتو

سعید میرزاپور
| سه شنبه, ۱۰ آذر ۹۴ ساعت ۲۲:۳۰
سورنتو (Sorrento) یک شهر کوچک در بخش جنوب غربی ایتالیا است که از ویژگی‌های آن می‌توان به تپه‌های زیبا، دره‌های عمیق و کوه‌های دوست‌داشتنی اشاره کرد. در اطراف این شهر کوچک ساحلی یک روستا وجود دارد که در هتل‌های آن می‌توانید اقامت کنید و یا یک کمپ بزنید. البته امکان کار کردن در مزرعه‌های محلی نیز وجود دارد. سورنتو یک منطقه عالی در ایتالیا به شمار می‌رود که در واقع در مسیر ساحل Amalfi واقع شده است و افراد بسیار زیادی دوست دارند که در این منطقه رانندگی کنند و از مناظر ساحل و دریا لذت ببرند. اگر وقت کافی دارید، بهتر است چندین روز در سورنتو بمانید و از بخش‌های مختلف آن بازدید کنید. برای این سفر نیز بهتر است که نکات موجود در این مقاله از کجارو را در نظر داشته باشید.
شهر سورنتو در ایتالیا

اطلاعات کلی

زبان: ایتالیایی واحد پول: یورو

هزینه‌های اصلی

هزینه اسکان

شهر سورنتو در ایتالیا برای هر شب اسکان در سورنتو در خوابگاه‌ها می‌بایست ۲۰ تا ۳۰ یورو (۸۶,۲۱۰ تا ۱۲۹,۳۱۶ تومان) پرداخت کرد و اجاره کردن یک اتاق خصوصی با حمام عمومی نیز هزینه‌ای در حدود ۵۰ یورو (۲۱۵,۵۲۶ تومان) برای گردشگران خواهد داشت. البته این هزینه در فصل‌هایی که گردشگران زیادی به این منطقه سفر می‌کنند، افزایش می‌یابد.

هزینه هتل

به صورت میانگین هزینه هتل‌های اقتصادی در سورنتو برای هر شب ۷۰ یورو (۳۰۱,۷۳۷ تومان) است که این مقدار در هتل‌هایی که در مرکز شهر قرار دارند به ۸۵ تا ۱۰۰ یورو (۳۶۶,۳۹۴ تا ۴۳۱,۰۵۲ تومان) می‌رسد.

میانگین هزینه خوراکی

در سورنتو اگر بخواهید که یک پیتزای ساده میل کنید، برایتان هزینه‌ای در حدود ۹ یورو (۳۸,۷۹۵) خواهد داشت. برای خوردن دو وعده غذایی در این شهر به همراه یک بطری آب معدنی و قهوه نیز باید ۲۳ یورو (۹۹,۱۴۲ تومان) بپردازید. اما اگر می‌خواهید سفری اقتصادی‌تر داشته باشید، می‌توانید غذاهایتان را خودتان تهیه کنید و در این صورت هزینه هر هفته اقامت در این شهربرای غذا حدود ۴۵ یورو (۱۹۳,۹۷۳ تومان) خواهد بود. در سورنتو راه‌های زیادی وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌‌توانید غذاهای ارزان بخورید. پس تا زمانی که در این شهر هستید، سعی کنید در هزینه خوراک خود صرفه‌جویی کنید. شهر سورنتو در ایتالیا

هزینه حمل و نقل

برای تمام شهر‌هایی که در طول خط ساحلی Amalfi، سورنتو و سالرنو (Salerno) قرار دارند، اتوبوس‌هایی در نظر گرفته شده است که می‌توانند گردشگران را به تمام شهر‌های این منطقه منتقل کنند و در مقابل بهای بسیار کمی را نیز از آن‌ها دریافت می‌کنند. این هزینه براساس نوع بلیط بین ۱.۴۰ تا ۱۵ یورو (۶,۰۳۵ تا ۶۴,۶۵۸ تومان) خواهد بود. البته قبل از سوار شدن به اتوبوس، حتما بلیط موردنظر خود را از فروشگاه‌های مختلف این منطقه تهیه کنید.

نکاتی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

از محل‌های پرهزینه دور بمانید

گردشگران در سفر خود به سورنتو بهتر است از مکان‌هایی که ممکن است هزینه زیادی برایشان داشته باشد، دور بمانند. برای مثال اقامت در حومه شهر و خوردن یک صبحانه ساده نسبت به مرکز شهر، می‌تواند مقدار زیادی از هزینه‌هایتان را کاهش دهد.

پیتزا و پانینی میل کنید

با وجود اینکه پیتزا و پانینی یک غذای کاملا سالم نیستند اما می‌توانید این دو غذا را در تمام رستوران‌ها با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر از غذاهای عادی تهیه کنید. بسیاری از پیتزاها در این شهر حدود ۹ یورو (۳۸,۷۹۵ تومان) قیمت دارند. پیتزا و پانینی

کارهایی که باید در سفر به سورنتو انجام داد

بازدید از کاپری (Capri)

کاپری در ایتالیا کاپری جزیره‌ای زیبا در ایتالیا است که فاصله کمی با شهر سورنتو دارد. در کاپری گردشگران می‌توانند به گردش در سواحل زیبا بپردازند و غذاهای دریایی عالی میل کنند. روستاهای کوچک و مسیر‌های پیاده‌روی باعث می‌شوند که خاطره بسیار خوبی از این شهر داشته باشید. این جزیره یک غار دریایی دارد که رنگ آب آن همانند نئون آبی رنگ است. البته بهتر است که یک شب در این جزیره بمانید، زیرا حال و هوای شب‌های این جزیره نیز بسیار عالی است. capri blue grotto در سورنتو

بازدید از جزیره ایسچا (Ischia)

شهر Ischia در ایتالیا جزیره Ischia نیز همانند جزیره کاپری زیباست و در مقابل، گردشگران کمتری نسبت به کاپری در آن وجود دارند. هزینه‌ها در این جزیره پایین‌تر است و البته غار دریایی نیز در آن وجود ندارد. به دلیل افراد کمی که نسبت به کاپری در این جزیره حضور دارند، بازدید از Ischia به نظر زیباتر و منطقی‌تر می‌رسد.

بازدید از کلیسای جامع

کلیسای سورنتو کلیسای جامع سورنتو که ظاهری زیبا دارد، یکی از جاذبه‌های دوست‌داشتنی این شهر است. این کلیسا در خیابان اصلی سورنتو با نام Corse Italia واقع شده و در واقع همان جایی است که تورکواتو تاسو (Torquato Tasso) در آن غسل تعمید شده است. زمان ساخت کلیسای جامع سورنتو نیز به اوایل قرن پانزدهم باز می‌گردد. این بنا از زمان ساخت تاکنون چندین بار ترمیم شده است و شاهد برخی نقاشی‌های مختلف نیز در آن هستیم.

بازدید از کاونت دی سنت فرانسیسکو (Covent di San Francesco)

این بنای پیچیده از ۳ ساختمان تشکیل شده است که در این بین می‌توان به کلیسا، صومعه و صومعه معروف اشاره کرد. در این بنا از چوب نیز استفاده نسبتا زیادی شده است و شاهد معماری جالبی هستیم که بر زیبایی آن می‌افزاید. کاونت دی سنت فرانسیسکو یک مکان عالی برای برگزاری نمایشگاه‌‌ها، کنسرت‌ها، فستیوال‌ها و رویداد‌های مختلف به شمار می‌رود.

استفاده از سورنتو Cape

سورنتو کیپ گردشگران از طریق سورنتو Cape می‌توانند سواحل معروف را تماشا کنند و به بازدید از آثار باستانی ویلای Pollio Felice بپردازند. سورنتو Cape در واقع یک کمپانی مدیریتی رویداد‌های مختلف است که برای تور‌های گردشگری نیز خدماتی را ارایه می‌دهد – مترجم

گردش در تفرجگاه ساحلی Puolo

Marina Puolo در ایتالیا در کنار دریا، یک روستای بسیار زیبا وجود دارد که حدود ۱۵۰ نفر در آن زندگی می‌کنند و یک سرزمین تقسیم شده بین سورنتو و ماسا لابرنز (Massa Lubrense) به حساب می‌آید. این روستا در منطقه حفاظت شده پانتا کامپنل (Punta Campanell) واقع شده و تنوع زیستی بسیار زیادی آن وجود دارد.

بازدید از کلیسای دومو (Duomo)

در شهر سورنتو یک کلیسای دیگر نیز وجود دارد که طراحی خارجی آن بسیار ساده است اما در مقابل، بخش داخلی این بنا زیبایی‌های خاص خود را دارد و از ویژگی‌های آن می‌‌توان به مبلمان دوست‌داشتنی و سایر وسایل تزیینی اشاره کرد.

بازدید از موزه کورآل (Museo Correale)

موزه Correale در سورنتو موزه کورآل اصلی‌ترین موزه در سورنتو است که وسایلی با تنوع گسترده در آن نگهداری می‌شوند. در این بین می‌توان به وسایلی از سرزمین ژاپن، چین، ناپل و اروپا اشاره کرد که مربوط به قرن ۱۷ تا ۱۹ هستند. در این موزه تعدادی هم مبلمان قدیمی، سرامیک و ساعت وجود دارد که همگی نشانگر تنوع مصنوعات در رم و یونان هستند.

به شنا بروید

شنا در ساحل سواحل سورنتو بسیار زیبا هستند اما تمام مناطق آن‌ها برای شنا کردن مناسب نیستند.سواحل مارینا گرند (Marina Grande) و مارینا پیکولا (Marina Piccola) مناطقی هستند که برای شنا کردن مناسب به نظر می‌رسند و برای ورود به آن‌ها نیز باید ۶ تا ۱۲ یورو (۲۵,۸۶۳ تا ۵۱,۷۲۶ تومان)بپردازید. البته این هزینه شامل مکانی برای نشستن نیز هست. البته Bagni Regina Giovanna مکانی مناسب برای شنا کردن است. شنا کردن در این مکان یک فعالیت عالی و البته رایگان است که مردم محلی نیز تمایل دارند که به این منطقه بیایند.

با آثار هنری سورنتو آشنا شوید

آثار هنری سورنتو شهر سورنتو با صنایع دستی خود که از چوب و گوش‌ماهی ساخته می‌ِشوند، مشهور است و البته برای انجام این کار باید با منبت‌کاری هم آشنا باشید. باید به این نکته نیز توجه داشت که منبت‌کاری روی مروارید و سایر مواد تزئینی نیز صورت می‌گیرد. موزه Bottage della Tarsia Lignea جایی است که از طریق آن می‌توانید با این هنر شهر سورنتو آشنا شوید.

بازدید از قلعه Aragonese

Castello Aragonese در ایتالیا این قلعه در Ischia واقع شده است و تاریخ آن نیز به قرن پنجم میلادی باز می‌گردد. در دوره‌های مختلف، این قلعه به عنوان یک دژ دفاعی مورد استفاده قرار گرفته است و گردشگران برای بازدید از آن نیز باید ۱۰ یورو بپردازند.

یک اسکوتر اجاره کنید

اجاره کردن یک اسکوتر در کاپری می‌تواند هیجان و لذت زیادی را به همراه بیاورد. استفاده از اسکوتر یک روش محلی برای گردش در جزیره است. اجاره کردن دو ساعته یک اسکوتر، ۴۰ یورو (۴۳,۱۰۵ تومان) هزینه خواهد داشت.

بازدید از موزه باستان‌شناسی

موزه هنر در سورنتو موزه باستان‌شناسی جورج ولت (Vallet) یک موزه جدید است که در سال ۱۹۹۹ ساخته شده و ساختاری نئوکلاسیک دارد. در این مجموعه مصنوعاتی باستانی قرار دارد که از شبه جزیره سورنتو کشف شده‌اند. البته برخی آثار مربوط به رم و یونان نیز در این موزه وجود دارند. همان‌طور که مطالعه کردید، سورنتو یک مکان عالی برای گردش است، نظر شما در خصوص این شهر چیست؟ منبع: nomadicmatt

برچسب‌ها ایتالیا توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات