راهنمای سفر به ناپل؛ ایتالیا

سعید میرزاپور
دوشنبه، ۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۰۰
راهنمای سفر به ناپل؛ ایتالیا

ناپِل (Naples) یکی از شهر‌های ایتالیا است که با پیتزا‌های خوش مزه‌اش شهرت یافته است. ناپل سومین شهر بزرگ ایتالیا به شمار می‌رود و در این شهر که در جنوب ایتالیا واقع شده، بین ۳ تا ۴.۴ میلیون نفر زندگی می‌کنند. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که ناپل شهری زیبا و امن در ایتالیا نیست و یکی دیگر از شهرت‌های این شهر نیز به حملات خیابانی آن مربوط می‌شود. همان‌طور که می‌دانید، ناپل مرکز تولد پیتزا به حساب می‌آید و خوراکی‌های بسیار خوشمزه‌ای نیز در آن تهیه می‌شود که می‌توانند برای گردشگران دوست‌داشتنی باشند. همراه کجارو باشید تا با این شهر و نکاتی برای سفر به آن آشنا شویم.

شهر ناپل

اطلاعات ضروری

زبان رسمی: ایتالیایی پول رایج: یورو

هزینه‌های اصلی

هزینه اسکان

در ناپل هزینه اسکان پایین است و برای سکونت در خوابگاه‌ها تنها کافیست که ۱۵ تا ۲۰ یورو ( ۶۴,۵۶۶  تا ۸۶,۰۸۹ تومان) هزینه کنید. اتاق‌های خصوصی هم برای هر شب ۳۵ یورو  (۱۵۰,۶۵۵تومان) هزینه خواهند داشت و اگر در اتاق خود نیاز به دو تخت داشته باشید، باید ۵۰ یورو (۲۱۵,۲۲۱ تومان) بپردازید که یک حمام خصوصی نیز در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

هزینه هتل

در شهر ناپل هزینه اسکان گردشگران در هتل‌هایی با دو اتاق و حمام خصوصی حدود ۶۰ یورو  (۲۵۸,۲۶۶ تومان)است. شهر ناپل

میانگین هزینه خوراکی

مسافران در ناپل می‌توانند خوراکی‌های بسیار ارزانی میل کنند. چون ناپل زادگاه پیتزا به حساب می‌آيد، هزینه خوردن پیتزا در این شهر حدود ۹ یورو (۳۸,۷۴۰ تومان) است. اما اگر بخواهید یک وعده غذایی عالی‌تر داشته باشید، باید حدود ۲۳ یورو (۹۹,۰۰۲ تومان) برای یک وعده شام هزینه کنید. هزینه استفاده از میز رستوران‌ها نیز ۱ یورو (۴,۳۰۴ تومان) است که باید آن را بپردازید.

هزینه حمل و نقل

ترافیک در ناپل یک موضوع عادی است و به همین دلیل حمل و نقل با تاکسی نیز برای گردشگران بسیار پرهزینه خواهد بود. پس بهتر است در مسیر‌های کوتاه پیاده بروید. استفاده از اتوبوس نیز برای هر سفر درون‌شهری ۱.۵۰ یورو (۶,۴۵۷ تومان) هزینه دارد و بلیط‌های آن تنها ۹۰ دقیقه اعتبار دارند. اما گردشگران در ناپل می‌توانند بلیط یک روزه خریداری کنند که آن نیز ۴.۵۰ یورو (۱۹,۳۷۰ تومان) است. با وجود اینکه ناپل مترو دارد، اما مناطق زیادی تحت پوشش آن نیستند و هزینه‌های آن نیز با هزینه‌های حمل و نقل عمومی این شهر یکسان است. شهر ناپل

نکاتی برای صرفه جویی در هزینه‌ها

خوراکی‌های ارزان‌قیمت میل کنید

پیتزا در ناپل همان‌طور که گفته شد، خوردن پیتزا و ساندویچ در ناپل هزینه بسیار کمی دارد و از این طریق می‌توانید پول زیادی را صرفه جویی کنید. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که پیتزا‌های ناپل عالی هستند و با این اوصاف یک معامله برد برد خواهید داشت.

کار‌هایی که باید در سفر به ناپل انجام داد

بازدید از موزه باستان‌شناسی ناپل

موزه باستان شناسی ناپل موزه باستان‌شناسی ناپل یک مجموعه عالی از وسایل دوران یوانان و رم است. بازدیدکنندگان این موزه می‌توانند آثار هنری مختلفی را از شهر‌هایی نظیر پامپی مشاهده کنند. در این موزه، شیشه، موزائیک، مجسمه و آثار مشابه‌ای از شهر پامپی وجود دارد.

بازدید از کلیسای Duomo

کلیسای ناپل کلیسای Duomo در قرن سیزدهم با سبک گوتیک ساخته شد. در این کلیسا یک فستیوال مذهبی بزرگ برگزار می‌شود و البته اگر بازدید شما در این بازه زمانی نباشد، باز هم زیبایی‌های این کلیسا بسیار جالب‌‌توجه هستند.

خرید از پیزا دِل مرکاتو (Pizza del Mercato)

اگر می‌خواهید کالا یا وسایلی را از ناپل خریداری کنید، پیزا دِل مرکاتو یک مرکز خرید عالی در این شهر است که فروشگاه‌های متعبر ایتالیا نیز در آن شعبه دارند.

مشاهده نمایش در تئاتر سن کارلو (San Carlo)

تئاتر San Carlo تئاتر سن کارلو در سال ۱۷۳۷ تاسیس شده است و قدیمی‌ترین خانه اپرا در جهان به حساب می‌آید. فضای داخلی این بنا بسیار زیبا و پر رنگ و لعاب است و نقاشی‌های موجود بر دیوار‌های آن نیز بسیار عالی هستند. این همان جایی است که از طریق آن می‌توانید لوکس بودن اپراها را که حاکمان وقت خواستار آن بودند، مشاهده کنید. البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که این اپرا در حال حاضر فعالیت می‌کند و نمایش‌هایی در آن اجرا می‌شود.

بازدید از پامپی

پمپی در ناپل پامپی یکی از مکان‌های باقیمانده از رم است که شهرت زیادی دارد و در ایتالیا و شهر ناپل واقع شده است. این سفری یک روزه برای گردشگران به حساب می‌آید و در جریان آن می‌‌توانند به تماشای نقاشی‌های دیواری و خانه‌های دوران رم بپردازند. البته بهتر است در طول سفرتان به این منطقه یک راهنما داشته باشید تا بتوانید از تمام خانه‌های آن بازدید کنید. بازدید از این مکان حدود یک روز طول می‌کشد اما به نظر می‌رسد که برای بازدید از آن نیاز به زمان بیشتری خواهید داشت. پمپی در ناپل

گشت و گذار در هرکولانیوم (Herculaneum)

Herculaneum در ناپل هرکولانیوم در واقع یکی دیگر از شهر‌های قدیمی در ایتالیا است، اما نسبت به پامپی شهرت کمتری را به دست آورده است. این مکان به خوبی محافظت شده و در مقابل، گردشگران کمتری نیز از آن بازدید می‌کنند. این شهر قدیمی یک مکان زیبا برای بازدیدکنندگان به حساب می‌آید و بهتر است در طول سفر خود به ناپل، حتما بازدیدی از این منطقه نیز داشته باشید.

بازدید از فستیوال‌های سینمایی رو باز

در هر تابستان، فستیوال سینمایی ناپل شب‌ها مراسم ویژه‌ای دارد و گردشگران نیز می‌‌توانند به تماشای آن بپردازند. این مکان عالی است و در آن می‌توانید فیلم‌های مختلفی را روی بزرگترین صفحه پروژکتور ایتالیا مشاهده کنید. هزینه تماشای فیلم در این مکان نیز ۳.۵۰ یورو (۱۵,۰۶۵ تومان) است.

بازدید از ویلای فلوریدیانا (Floridiana)

ویلای Floridiana ویلای Floridiana در واقع هدیه پادشاه فردیناند اول به همسر دوم خود است. این ویلا ظاهر بسیار زیبایی دارد و فضای سبز اطراف آن نیز بر این زیبایی می‌افزاید. این ویلا به عنوان موزه ملی سرامیک شناخته می‌شود و بیش از ۶ هزار قطعه سرامیک در آن وجود دارد. در این مجموعه گردشگران می‌توانند سرامیک‌هایی از ژاپن یا حتی اروپا را نیز مشاهده کنند.

گردش در ویلای Comunale

Villa-Comunale در ناپل ویلا و پارک Comunale که در کنار دریا واقع شده یک مکان زیبا در خط ساحلی است. در کنار مسیر‌های پیاده‌روی، در این مکان چند حوضچه و زمین تنیس نیز وجود دارد.

تصور گذشته در آمفی تئاتر فلاویو (Flavio)

فلاویو سومین آمفی تئاتر بزرگ در ایتالیا است. در گذشته این آمفی تئاتر مکانی برای تماشای نبرد و کشته شدن انسان‌ها نظیر مسابقات گلادیاتور بوده است. در حال حاضر گردشگران می‌توانند به بازدید از بخش‌های مختلف این آمفی تئاتر بپردازند و پی به ساختار پیچیده آن ببرند.

رفتن به تور زیر زمینی ناپل

تور زیرزمینی در ناپل بعد از اینکه از پامپی بازدید کردید و یک پیتزا خوردید، بهتر است به یک بازدید هیجان‌انگیز در زیرِ زمین ناپل بروید و ویرانه‌هایی از زندگی گذشته را در آن مشاهده کنید. در طول این بازدید می‌توانید به مشاهده مخازن باستانی بپردازید و شیوه تغییر شهر را در طول هزاران سال گذشته مشاهده کنید. این تونل‌های زیرزمینی در مرکز شهر قرار دارند و از طریق آ‌ن‌‌ها می‌توانید یک گردش عالی را تجربه کنید. تور زیرزمینی در ناپل

بازدید از موزه ملی کاپودیمونت (Capodimonte)

موزه ملی Capodimonte در ناپل موزه ملی کاپودیمونت یک گالری ملی در ناپل است که شامل آثاری از سبک باروک و رنسانس می‌شود. معروف‌ترین آثاری که در این موزه نگهداری می‌شوند از افرادی نظیر جوردانو (Giordano)، کاراواجو (Caravaggio)، بلینی (Bellini) و تیتان (Titan) هستند.

گردش در کاستل نوو (Castelnuovo)

کاستل نوو یک قلعه بزرگ قرون وسطایی است که در طول خط ساحلی کشیده شده است. گردشگران در این قلعه می‌توانند به بازدید از نقاشی‌های مربوط به قرن نوزدهم یا تماشای منظره شهر بپردازند. در این مقاله از کجارو با شهر ناپل و جاذبه‌های گردشگری آن آشنا شدیم و البته نکاتی را نیز برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها فرا گرفتیم. نظر شما در خصوص ناپل چیست؟ منبع: nomadicmatt

برچسب‌ها ایتالیا

دیدگاه  

    تبلیغات