ارزان ترین و ساده‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا

الناز غفور
یکشنبه، ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۰
ارزان ترین و ساده‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا
ساده‌ترین شیوه‌های مهاجرت به کانادا برای خیلی از افراد اصلا امکان‌پذیر نیستند. شما چند گزینه در اختی
ساده‌ترین شیوه‌های مهاجرت به کانادا برای خیلی از افراد اصلا امکان‌پذیر نیستند. شما چند گزینه در اختیار دارید: ثروتمند باشید، مهارت داشته باشید یا هنرمند باشید. اگر هیچ کدام از این موارد با موقعیت شما سازگار نیست، باید به دنبال راه دیگری برای رسیدن به هدف خود باشید. برای آشنایی با انواع روش‌های ممکن برای مهاجرت به کانادا با کجارو همراه باشید.

برنامه‌ی مهاجرت از طریق کسب و کار یا سرمایه‌گذاری

در این حالت مهاجران با بوجود آوردن مشاغل جدید یا سرمایه‌گذاری به کانادا مهاجرت می‌کنند. در حال حاضر فدرال، این برنامه را به حالت تعلیق درآورده است با این حال هنوز امکان سفر به بعضی از ایالات کانادا از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارد.

برنامه‌ی انتقال کارمندان ماهر

استفاده از این موقعیت تنها برای تعداد محدودی از افراد ممکن است چون سالانه تنها ۳۰۰۰ نفر برای کار در کانادا پذیرفته می‌شوند. این برنامه تنها کارمندان حوزه‌ی خاصی را گزینش می‌کند و افراد موردنظر باید تحصیلات و تجربه‌ی زیادی داشته باشند. شما دو گزینه پیش رو دارید. گزینه‌ی اول این است که تحصیلات خود را تا مدرک دکترا پیش ببرید و یا جزء دسته‌ی کارمندان ماهری قرار بگیرید که از طرف شرکت‌های مختلف پیشنهاد کار دریافت کرده‌اند. اگر شما در دو دسته‌ی بالا قرار نگرفته‌اید، این روش مناسب حال شماست: دسته‌ی سوم افرادی هستند که ثروت چندانی ندارند، تحصیل‌کرده نیستند و جزء دسته‌ی کارمندان ماهر قرار نمی‌گیرند. چنین متقاضیانی در دسته خوداشتغالان یا هنرمندان قرار می‌گیرند. بیشتر کسانی که قصد دارند به کانادا مهاجرت کنند، ثروتمند و هنرمند نیستند. ممکن است تحصیلات و یا تجربه‌ی کاری هم نداشته باشند. این دسته از افراد چطور می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند؟ این دسته از افراد می‌توانند از امکان اقامت موقت استفاده کنند. در صورتیکه مقررات خاصی را رعایت کنند، پس از مدتی اجازه‌ی اقامت دائم دریافت می‌کنند و به یکی از شهروندان کانادایی تبدیل می‌شوند.

قراردادهای تجاری

بر اساس قراردادهای تجاری که میان کشورها امضا می‌شود، مردم آنها می‌توانند از موقعیت‌های خاص مهاجرت استفاده کنند. متاسفانه این امکان برای ایرانی‌ها وجود ندارد ولی یک خبر خوب برای شما دارم. اگر شرکتی که در آن مشغول به کار هستید به کانادا وابسته است و یا با یکی از کشورهای کانادایی قرارداد بسته، شما می‌توانید بدون هیچ مشکلی به کانادا مهاجرت کنید. به این ترتیب پس از مهاجرت می‌توانید در شرکت مذکور، شرکت‌های تابعه، شاخه و یا شرکت مادر مشغول به کار شوید. این نوع مهاجرت مهاجرت درون‌شرکتی نام دارد. پس از مدتی شما اجازه دارید با استفاده از تجربه‌ی کاری برای اقامت دائم در کانادا درخواست کنید.

پیشنهاد کار در کانادا

در صورتی‌که جز دسته‌ی کارمندان نیمه ماهر یا ماهر قرار می‌گیرید (افرادی که مدرک دانشگاهی دارند)، ساده‌ترین راه برای مهاجرت به کانادا این است که اجازه‌ی کار داشته باشید. مهاجرت از این شیوه دو مشکل عمده را به وجود می‌آورد. اول اینکه باید بتوانید یک کارمند کانادایی را راضی کنید تا برای دریافت اقامت دائم در کانادا به شما شغلی پیشنهاد بدهد و دوم اینکه فرد موردنظر شما باید بتواند شرکت خود را قانع کند که ما به یک کارمند خارجی احتیاج داریم به طوری‌که هیچ فرد کانادایی قادر به انجام این کار نیست. اگر توانستید این دو مرحله را پشت سر بگذارید، راه برای شما باز است. اگر بخواهید شخصا به دنبال شغلی در کانادا بگردید، بهتر است از حالا بدانید که این کار بسیار مشکلی خواهد بود. اگر در کانادا فردی قابل اعتماد می‌شناسید، با او تماس بگیرید و بخواهید که به دنبال شغلی برای شما بگردد. این بهترین گزینه برای شماست.

اقامت از طریق ازدواج

ساده‌ترین راه مهاجرت به کانادا ازدواج با یکی از شهروندان کانادایی است. اگر به فکر ازدواج و دریافت اقامت هستید و قصد دارید بعد از تمام شدن فرآیند مهاجرت از همسر خود جدا شوید، بهتر است بدانید که این کار جرم محسوب می‌شود. پس فقط در صورتی‌که ازدواج شما واقعی است، از این روش استفاده کنید. اگر برای اقامت در کانادا پذیرفته شدید، به مدت دو سال زیر نظر اداره‌ی مهاجرت کانادا قرار می‌گیرید. اگر برای اقامت در کانادا پذیرفته شدید به مدت دو سال زیر نظر اداره ی مهاجرت کانادا قرار می گیرید.

مهاجرت از طریق ازدواج

برنامه‌ی کار در تعطیلات

در صورتی‌که ساکن این کشورها هستید و ۱۸ تا ۳۵ سال سن دارید، می‌توانید از این موقعیت استفاده کنید و به پیشنهاد کار احتیاجی ندارید. این برنامه به چند دسته‌ی مختلف تقسیم می‌شود.

کار در روزهای تعطیل

این برنامه در اختیار ساکنین خیلی از کشورها قرار گرفته و متقاضیان باید ۱۸ تا ۳۵ سال سن داشته باشند.

جوانان حرفه‌ای

باید مدرک دانشگاهی و پیشنهاد کار داشته باشید.

دانشجویی

باید در یک موسسه‌ی آموزشی بالاتر از سطح دبیرستان مشغول به تحصیل باشید. در صورتیکه دو گزینه‌ی اول را برای مهاجرت انتخاب می‌کنید، می‌توانید بعدا با استفاده از تجربه‌ای که از اشتغال خود بدست آوردید، برای اقامت دائم درخواست کنید.

جذب پرستار

اگر تمایل دارید از طریق اشتغال به کانادا مهاجرت کنید و جز کارمندان ماهر محسوب نمی‌شوید، می‌توانید به عنوان پرستار برای مهاجرت تقاضا بدهید. برای این کار به مدرک دبیرستان، پیشنهاد کار در کانادا و گذراندن شش ماه دوره‌ی پرستاری یا یک سال تجربه احتیاج دارید. به این ترتیب می‌توانید در کانادا اجازه‌ی کار داشته باشید. شرکت‌های زیادی به دنبال پیدا کردن پرستار خارجی هستند. در حال حاضر کسانی که متقاضی اشتغال به عنوان پرستار هستند، اقامت دائم دریافت می‌کنند.

تحصیلات

اگر می‌توانید از پس هزینه‌ی تحصیلات در کانادا بربیایید، بهتر است هر چه سریع‌تر دست به کار شوید چون این بهترین راه برای مهاجرت است. بعضی از دانشگاه‌های کانادایی فرصت خیلی خوبی در اختیار شما قرار می‌دهند. اگر به دنبال لیستی از کالج‌های کانادا می‌گردید اینجا و اگر به دنبال بهترین دانشگاه‌ها هستید، اینجا را مطالعه کنید. اگر می توانید از پس هزینه ی تحصیلات در کانادا بر بیایید بهتر است هر چه سریع تر دست به کار شوید چون این بهترین راه برای مهاجرت است.

تحصیلات در کانادا

کسانی که در موسسات بالاتر از سطح دبیرستان تحصیل می‌کنند، اقامت دائم دریافت می‌کنند. در صورتی‌که توانستید در یک دانشگاه ثبت‌نام کنید، شرایط دریافت اقامت دائم را مطالعه کنید. احتمالا بعد از دریافت مدرک باید پیشنهاد کار داشته باشید تا بتوانید در همان ایالت سکونت کنید. به خاطر داشته باشید اشتغال در زمان تحصیلات جز تجربه‌ی کاری شما ثبت نمی‌شود. ساده ترین راه رسیدن به کانادا دریافت ویزای توریستی است.

جاذبه های گردشگری کانادا

ویزای مسافرتی

اگر تنها راه مهاجرات به کانادا اجازه‌ی کار باشد پس ساده‌ترین راه رسیدن به کانادا دریافت ویزای توریستی است. به این ترتیب زمانی که در کانادا سکونت دارید، می‌توانید به دنبال شغل مناسبی بگردید. ولی باید این مسئله را به خاطر داشته باشید که اجازه ندارید با ویزای توریستی به کار مشغول شوید ولی می‌توانید در مورد شغل موردنظر با افراد مختلف مشورت کنید. به خاطر داشته باشید که باید برای ورود به کانادا یک دلیل موجه (غیر از جستجو برای شغل) داشته باشید چون احتمالا افسر مرزی به شما اجازه‌ی ورود نمی‌دهد. با این حال دروغ نگویید چون اگر دروغ شما برملا شود، دیگر اجازه ی ورود به کشور را از دست می‌دهید. بهتر است برای گذراندن تعطیلاتی دل‌انگیز در کانادا برنامه‌ریزی کنید و با افراد مختلف آشنا شوید. پس از برگشتن به خانه می‌توانید فرآیند مهاجرت به کانادا را شروع کنید. منبع: immigroup  

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه  

      تبلیغات