راهنمای سفر به پیزا؛ ایتالیا

راهنمای سفر به پیزا؛ ایتالیا

سعید میرزاپور
| یکشنبه, ۸ آذر ۹۴ ساعت ۲۲:۳۰

شهر پیزا در ایتالیا و منطقه توسکانی واقع شده‌است. این شهر با برج کج خود مشهور شده و گردشگران در آن می‌توانند به بازدید از کلیسا‌ها و مکان‌های مختلف بپردازند و یا زمان خود را در فعالیت‌های مختلف بگذارنند و در انتها نیز یک غذای لذیذ میل کنند. اما اگر واقع‌بین باشیم، بسیاری از گردشگران، پیزا را به عنوان یک توقفگاه بین راهی انتخاب می‌کنند و تنها به بازدید از برج پیزا می‌پردازند. اما اگر در سفر خود به این منطقه زمان زیادی داشتید، حتما مدت بیشتری در این شهر بمانید و از بخش‌های مختلف آن بازدید کنید. در ادامه همراه کجارو باشید تا با اطلاعات کلی در خصوص هزینه‌ها و مکان‌های جالب این شهر آشنا شوید.

شهر پیزا در ایتالیا

اطلاعات ضروری

زبان رسمی: ایتالیایی پول رایج: یورو

هزینه‌های اصلی

هزینه اسکان

هزینه اسکان در پیزا تاحدودی گران است و گردشگران باید برای هر شب اقامت در خوابگاه‌ها حدود ۲۵ تا ۳۵ یورو (۹۸۴۴۰ تا ۱۳۷۸۱۶ تومان) هزینه کنند و این میزان در ماه‌هایی که گردشگران کمتری حضور دارند، به ۱۵ تا ۲۰ یورو (۵۹,۰۶۴ تا ۷۸,۷۵۲ تومان) کاهش می‌یابد. در فصل‌هایی با آب و هوای مناسب، هزینه اتاق‌های خصوصی در این شهر ۷۰ یورو (۲۷۵,۶۳۲ تومان)است و در فصل زمستان نیز این مقدار به ۵۵ یورو (۲۱۶,۵۶۸ تومان) کاهش می‌یابد.

هزینه هتل

مسافران پیزا برای هر شب اقامت در هتل با یک اتاق دو تخته باید ۴۵ تا ۵۰ یورو (۱۷۷,۱۹۲ تا ۱۹۶,۸۸۰ تومان) هزینه کنند و برای اتاق‌های یک تخته نیز این هزینه در حدود ۴۰ (۱۵۷,۵۰۴ تومان) یورو است.

میانگین هزینه خوراکی

خوردن یک وعده غذایی عالی ایتالیایی در پیزا هزینه زیادی برای افراد در بر خواهد داشت اما گردشگران می‌توانند با کمتر از ۱۴ یورو (۵۵,۱۲۶ تومان)، روز خود را از لحاظ خوردن غذا سپری کنند. هزینه هر فرد در اغلب رستوران‌ها حدود ۲۵ یورو (۹۸,۴۴۰ تومان) است و در زمان‌های پرگردشگر حدود ۱۲ یورو (۴۷,۲۵۱ تومان) نیز به این مبلغ افزوده می‌شود. اما خوراکی‌هایی نظیر پیتزا، پانینی و اسنک هزینه‌ای در حدود ۳ تا ۵ یورو (۱۱,۸۱۳ تا ۱۹,۶۸۸ تومان ) خواهند داشت. گردشگران برای خوردن فست‌فود نیز باید ۹ یورو (۳۵,۴۳۸ تومان) خرج کنند. در تمام رستوران‌های این شهر ۱ تا ۳ یورو (۳,۹۳۸ تا ۱۱,۸۱۳ تومان) برای نشستن در محل و خوردن نان به هزینه‌ها افزوده می‌شود.

هزینه حمل و نقل

برای حمل و نقل در پیزا از طریق اتوبوس‌ها، اگر یک بلیط تک‌سفره خریداری کنید، باید ۱.۵۰ یورو (۵,۹۰۶) بپردازید. البته امکان خرید بلیط با ۱ یورو (۳,۹۳۸ تومان) نیز وجود دارد اما برای چنین کاری باید بلیط خود را پیش‌تر، از طریق دستگاه‌های مربوطه خریداری کنید. استفاده از تاکسی در پیزا، همانند اغلب بخش‌های ایتالیا بسیار گران است. اما بهترین راه این است که خودتان دست به کار شوید و مسیر موردنظر را پیاده‌روی کنید.

نکاتی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

شهر پیزا در ایتالیا

در تابستان به پیزا سفر نکنید

روز‌های تابستان بسیار گرم هستند و در مقابل، افراد زیادی نیز به این شهر می‌آیند و به همین دلیل قیمت‌ها نیز افزایش می‌يابد. در این دوره حجم گردشگران افزایش‌یافته و باعث شلوغی بخش‌های مختلف شهر می‌ِشود. البته در این دوران هزینه اقامت نیز افزایش می‌یابد و شرایط دشوارتر می‌شود. سفر به این شهر در اواخر ماه فوریه که دمای هوا حدود ۲۱ درجه است، بسیار مناسب است.

کارهایی که باید در سفر به پیزا انجام داد

عکاسی از برج پیزا (برج کج)

برج کج برج کج پیزا یکی از معروف‌ترین بنا‌های اروپا است که افراد بسیاری دوست دارند در این مکان عکس‌های خلاقانه ثبت کنند. برای مثال می‌‌توانید با کمک عده‌ای از افراد، به صورت نمادین برج را فشار دهید تا به صورت کج شده در تصویر ثبت شود.

بازدید از مکان تعمید St.John

Baptistery of St در پیزا در سمت راست برج پیزا، یکی دیگر از بناهای جالب پیزا قرار دارد که ارتفاع آن بیشتر از برج پیزا است. ساخت این بنا از قرن دوازدهم آغاز شده و طراحی بخش خارجی آن بسیار زیبا و مجلل است. در طراحی خارجی این ساختمان از سازه‌های برجسته استفاده شده اما در مقابل، طراحی بخش درونی آن بسیار ساده است.

بازدید از کلیسای Duomo

piazza dei miracoli یکی دیگر از بناهای زیبای پیزا، کلیسای جامع Piazza del Duomo است. ساخت و ساز این کلیسا در قرن یازدهم آغاز شده اما بسیاری از ویژگی‌های آن، نظیر در‌های برنزی که توسط Andrea Pisano ساخته شده، تا قرن شانزدهم در این بنا نصب نشده بودند. این کلیسا بسیار زیبا و قابل‌تحسین است و گردشگران برای مشاهده تمام زیبایی‌های موجود در طراحی آن باید برای مدت طولانی به گشت و گذار در آن بپردازند. گفتنی است که برج کج، مکان تعمید و این کلیسا همگی در یک منطقه قرار دارند. شهر پیزا در ایتالیافضای داخلی piazza dei miracoli

بازدید از موزه dell'Opera del Duomo

Piazza dei Miracoli در شهر پیزا در سمت شرقی کلیسای Piazza del Duomo یک موزه با نام dell'Opera del Duomo قرار دارد که به عنوان موزه‌ای برای نگهداری از وسایل مذهبی پیزا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بازدید از میدان Cavallieri

Cavallieri یا Knights میدانی است که در قرون وسطا در وسط پیزا واقع شده بود. در این میدان به ریزه‌کاری‌ها توجه ویژه‌ای شده است و یک مکان عالی برای آشنایی با معماری قرون وسطایی به حساب می‌آید.

بازدید از گورستان

گورستان پیزا براساس افسانه‌ها این گورستان در منطقه‌ای ساخته شده است که صلیبیون خاک آن را از سرزمین مقدس آورده‌اند. در این گورستان قبر‌های بسیار زیادی از افرادی وجود دارد که در قرون وسطا زندگی می‌کردند.

بازدید از موزه San Matteo

موزه di San Matteo San Matteo یک موزه تاریخی و هنری است که در آن نسخه اصلی از برخی آثار هنری جمع آوری‌شده و گفتنی است که این جمع‌آوری نیز از کلیساهای پیزا صورت گرفته است. با وجود اینکه موزه مذکور ابعاد کوچکی دارد، اما بزرگ‌ترین نمایشگاه هنر توسکانی رنسانس در کل اروپا به شمار می‌رود.

لذت بردن از آب‌های معدنی

اسپا در پیزا سالانه هزاران نفر توسط آب‌های گرمی که از زمین‌های پیزا خارج می‌شوند، حمام می‌کنند. این آب‌ها دارای مواد معدنی متنوعی بوده و گفته می‌ِشود که دارای خواص درمانی مختلف هستند. بسیاری از مردم این استخر‌ها را در کنار خواص درمانی‌شان، به عنوان مکانی برای استراحت و آرامش انتخاب می‌کنند.

بازدید از رویداد‌های فرهنگی محلی

Gioco del Ponte یک نوع نمایش است که هر تابستان برگزار می‌شود. در جریان این نمایش ۲۰ نفر از اعضا با یکدیگر در طول Ponte di Mezzo نبرد می‌کنند. در ۱۶ ژوئن فستیوال Luminara برگزار می‌شود و در این فستیوال چراغ‌های دور رودخانه خاموش می‌شوند و مردم با شمع‌های روشن برای حمایت از San Renieri قدم می‌زنند.

بازدید از کلیسای کاتولیک

کلیسای کاتولیک که در پیزا واقع شده، سانتا ماریا دلا اسپین (Santa Maria della Spina) نام دارد. بنای اصلی این ساختمان بین سال‌های ۱۲۲۳ تا ۱۲۳۰ ساخته شده و یک مکان عالی برای پی‌بردن به سبک معماری گوتیک است. طراحی خارجی این بنا بسیار زیبا و منحصر به فرد است. روی آن نیز برخی مجسمه‌ها به چشم می‌خورند. جاذبه اصلی این بنا نقاشی حضرت مریم است که با نام Mandonna of the Rose شناخته می‌شود و گردشگران می‌‌توانند در بخش داخلی این کلیسا نقاشی مذکور را مشاهده کنند.

گردش در دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا در سال ۱۳۴۳ تاسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ایتالیا به شمار می‌رود. محوطه این دانشگاه بسیار زیباست و در فضای اطراف آن نیز آثار معماری زیادی وجود دارد که جالب‌توجه هستند. گفته می‌شود که دانشگاه پیزا قدیمی‌ترین باغ گیاه‌شناسی را دارد و این باغ با نام Orto botanico شناخته می‌شود. این مکان در سال ۱۵۴۴ تاسیس شده است.

گردش یک روزه در لوکا (Lucca)

شهر Lucca در ایتالیا در فاصله ۲۵ دقیقه‌ای از شهر پیزا، یک شهر کوچک و زیبا وجود دارد که لوکا نامیده می‌شود. گردشگران در این شهر می‌‌توانند بنا‌هایی از دوران قرون وسطا و رنساس را مشاهده کنند و البته جو شهر نیز آ‌ن‌ها را تحت‌تاثیر قرار خواهد داد.

بازدید از کاخ آبی

کاخ آبی Palazzo Blu یا کاخ آبی در طول رودخانه پیزا کشیده شده است و یک مرکز تاریخی به شمار می‌رود که بیش از ۳۰۰ اثر هنری که متعلق به قرن‌های ۱۴ تا ۲۰ هستند، در آن نگهداری می‌شوند. البته باید بدین نکته نیز توجه داشت که بازدید از کاخ آبی رایگان است. پیزا یکی دیگر از شهر‌های جالب ایتالیا است که همه آن را برج پیزا و یا همان برج کج می‌ِشناسند. اگر شما نیز به این شهر سفر کرده‌اید، خاطرات خود را با ما و سایر کاربران کجارو از طریق بخش دیدگاه‌ها در میان بگذارید. منبع: nomadicmatt

برچسب‌ها ایتالیا پیزا

جستجوی تور مسافرتی

دیدگاه  

    تورهای برگزیده