فعالیت بیش از ۵۷ کارگاه مرمتی در آذربایجان شرقی

تیم  کجارو
یکشنبه، ۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۰
فعالیت بیش از ۵۷ کارگاه مرمتی در آذربایجان شرقی

به گفته  فرزین حق پرست  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی  بیش از ۵۷ کارگاه مرمتی در آذربایجان شرقی در حال فعالیت هستند.

 حق پرست  ظهر شنبه در جمع خبرنگاران گفت:

این اداره کل به وظایف خود واقف است و حرکت و تلاش مستمر و پیوسته در راستای حفظ و احیا هویت تاریخی جزء وظایف ذاتی میراث فرهنگی است و خوشبختانه این مهم به شکل جدی دنبال می شود بطوری که با وجود تمامی محدودیت های مالی  بیش از ۵۷ کارگاه مرمتی در آذربایجان شرقی در حال فعالیت هستند.

وی در تشریح عملکرد این اداره کل در حوزه میراث فرهنگی اظهار داشت:

در طول دو سال گذشته پنج مسجد شیخ طبق میانه، دال ذال تبریز، مسجد جامع تسوج، مسجد مهرآباد بناب و ۶۳ ستون بازار تبریز مرمت و مورد بهره برداری قرار گرفته اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی توسعه محوطه موزه قاجار، مرمت و تغییر کاربری خانه نعمت زاده به هتل بوتیک، مطالعات مرمتی پل دختر میانه و بقعه شیخ شهاب الدین اهری را از دیگر فعالیت های معاونت میراث فرهنگی عنوان کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه موزه باستان شناسی میانه نیز به بهر برداری رسیده و موزه های منطقه ای، فرش تبریز، صنایع دستی و صدا در مراحل احداث، تجهیز و مطالعات محتوایی قرار دارند، افزود:

از شروع کار دولت یازدهم تا به امروز سه اثر طبیعی، دو اثر معنوی و هشت اثر تاریخی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده اند.

حق پرست با تاکید بر اینکه همه مدیران دولتی در مسیر رشد و توسعه استان همفکر و همدل هستند، گفت:

خروجی مثبت همکاری و تعامل نزدیک این اداره کل و شهرداری تبریز با وجود برخی اختلاف سلیقه ها از دیر باز در این شهر کاملا مشهود بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به گستردگی حوزه فعالیت این اداره کل گفت:

تلاش می کنیم تا اعتبارات و فعالیت ها در تمام استان به شکل یکپارچه و یکسان توزیع شود و با وجود تمام مشکلات و چالش ها به تلاش خود در دفاع از داشته های فرهنگی و تاریخی این بخش از خاک ایران اسلامی می پردازد و فارغ از جریان سازی های معمول در آستانه انتخابات متعهدانه و به دور از هیاهو نسبت به وظایف ذاتی خود حرکت می کند.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاه