اتصال خط ریلی گیلان به راه‌آهن جمهوری آذربایجان

اتصال خط ریلی گیلان به راه‌آهن جمهوری آذربایجان

تیم  کجارو
| پنجشنبه, ۲۸ آبان ۹۴ ساعت ۱۱:۰۰

محمد علی نجفی استاندار گیلان  در پیامی به همایش تجاری ایران و آذربایجان که با حضور ۲۰۰ نفر از تجار و مدیران شرکت‌های تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با محوریت استان گیلان در باکو برگزار شد، از اتصال راه‌آهن گیلان در آستارا به راه‌آهن جمهوری آذربایجان طی ۱۸ ماه آینده خبر داد.

نجفی در این پیام که در زمینه تشریح قابلیت‌های گیلان برای سرمایه‌گذاری و توسعه ارتباطات در ابعاد مختلف با جمهوری آذربایجان است تصریح کرد:

حل و فصل اختلافات هسته‌ای و تصویب توافق هسته‌ای نشانگر عزم دولت و ملت ایران در برپایی تفاهم و تعاملی نوین با کشورهای دنیا است و علاوه بر این،  آغاز فصل نوینی از توسعه روابط گسترده اقتصادی با کشورهای مهم دنیا به ویژه همسایگان ایران اسلامی است.

استاندار گیلان با تاکید بر نقش موثر تجار، بازرگانان، سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان بخش خصوصی دو کشور در گسترش روابط،  محکمترین پیوندها بین کشورها را پیوندهایی دانست که به وسیله مردم و آحاد جامعه به ویژه تجار و بازرگانان ایجاد شود.

نجفی افزود:

ظرفیت بالای دو کشور در حوزه‌های اقتصادی و گردشگری و نیز توانمندی‌های بخش خصوصی و دولتی ایران و آذربایجان با تکیه بر اشتراکات تاریخی، فرهنگی و اعتقادی نویدبخش آینده‌ای روشن و افتخارآمیز در آینده نزدیک است.

وی همچنین از ارتقاء روابط از جمله ایجاد بازارچه‌های مرزی، تبادلات  فرهنگی و دانشجویی، حذف روادید، سرمایه‌گذاری مشترک، برقراری خط پرواز مستقیم، تسهیل ترانزیت و حمل و نقل کالا و مسافر و نیز تبادل کالا و خدمات فنی و مهندسی بین ایران و آذربایجان خبر داد.

دیدگاه  

    تبلیغات