۴۵ میلیون گردشگر روس؛ سهم ایران تنها ۲۰ هزار نفر

تیم  کجارو
سه شنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۰
۴۵ میلیون گردشگر روس؛ سهم ایران تنها ۲۰ هزار نفر
۴۵ میلیون نفر از مردم، هر سال به سفرهای خارجی مختلف می‌روند و این در حالی است که سهم ایرانِ همسایه و یکی از کشورهایی که در فهرست ۱۰ سرزمین برتر تاریخی و تمدنی جهان قرار دارد، فقط حدود ۲۰ هزار تن  است.
معاون سازمان میراث فرهنگی که برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه به مسکو سفر کرده است، گفت:
هم‌زمان با سهم ۲۰ هزار نفری ایران از گردشگران روس در سال ۲۰۱۴، ترکیه مقصد ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار شهروند روس برای سفرهای گردشگری در سال گذشته میلادی بوده است.
سمیع‌الله حسینی مکارم یادآور شد:
روسیه یکی از کشورهای جهان است که مردم آن علاقه زیادی به سفر به دیگر کشورهای جهان دارند. این افراد بیشتر با ترکیب جمعیتی میانسال و سالمند علاقه دارند به کشورهای دارای آثار تاریخی و فرهنگی سفر کنند و سالانه حدود ۲میلیون نفر به کشور مصر سفر می‌کنند.
حسینی مکارم همچنین با اشاره به مذاکرات خود با مقام‌های روسیه در حوزه گردشگری از برنامه ۲ کشور برای توسعه گردشگری متقابل خبر داد و گفت:
از جمله همکاری در توسعه این صنعت سبز، سرمایه‌گذاری در اجرای پروژه‌های زیربنایی، تسهیل در صدور روادید و لغو آن برای گردشگری گروهی از پنج نفر به بالا است که درباره ضوابط و شرایط روادید باید وزارت خارجه‌های دو کشور اقدام کنند.
سند مذاکرات هیئتهای ایران و روسیه در کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور، پنجشنبه گذشته توسط محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و الکساندر نوواک وزیر انرژی و رئیس روسی این کمیسیون امضا شد که دربرگیرنده حدود ۴۰ میلیارد دلار برنامه‌ریزی اقتصادی و سرمایه‌گذاری در اجرای طرح‌های مشترک است. واعظی و نوواک همچنین در روز پایانی مذاکرات مسکو، چندین سند همکاری در عرصه‌های مختلف از جمله در حوزه انرژی، دریایی و بانکی امضا کردند. منبع: دنیای اقتصاد

برچسب‌ها توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات