افتتاح کمپ گردشگری آب مرجان شهرستان میامی

افتتاح کمپ گردشگری آب مرجان شهرستان میامی

تیم  کجارو
| چهار شنبه, ۲۰ آبان ۹۴ ساعت ۱۲:۰۰
به گفته حمیدرضا حسنی مسئول اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان‌های شاهرود و میامی کمپ گردشگری آب مرجان شهرستان  میامی آماده بهره‌برداری است.
حسنی  اذعان کرد:
این کمپ با هدف ایجاد زیرساخت و تأسیسات گردشگری شهرستان میامی ایجاد و در قراردادی به شهرداری میامی واگذار شده و آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.
وی افزود:
این کمپ برای رفاه حال گردشگران و زوار آقا علی ابن موسی‌الرضا (ع) در منطقه‌ای زیبا در حاشیه محور ارتباطی مشهد - تهران ساخته شده است.
حسنی گفت:
با تلاش اداره میراث فرهنگی و شهرداری میامی، از سال ۱۳۸۶ کار ساخت این کمپ آغاز و کار ساخت شش سوئیت و پنج کلبه چوبی و مجموعه سرویس بهداشتی و نمازخانه به همراه نورپردازی و محوطه‌سازی با صرف اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال انجام شد.
وی افزود:
در سال گذشته نیز با تأمین یک میلیارد ریال اعتبار کار حصارکشی و ساماندهی تأسیسات این کمپ انجام شده است.
مسئول اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان‌های شاهرود و میامی بیان کرد:
با توجه به اینکه شهرستان میامی در مسیر عبوری میلیون‌ها مسافر و زائر حرم امام رضا (ع) قرار گرفته، توسعه این کمپینگ زمینه ساز معرفی بیشتر شهرستان، اشتغالزایی و رشد اقتصاد منطقه می‌شود.
شهرستان میامی، شرقی‌ترین شهرستان استان سمنان در مسیر تهران به مشهد است. این شهرستان از شمال به استان های گلستان و خراسان شمالی، از شرق به استان خراسان رضوی و از غرب به شهرستان شاهرود ارتباط دارد. وجود آثار تاریخی «مسجدجامع فرومد» ، «کاروانسرای سپنج» و «کاروانسرای میاندشت » گواه بر تاریخ و تمدن این منطقه است. مهم‌ترین بخش جاذبه‌های گردشگری شهرستان میامی، جاذبه‌های تاریخی و منحصر‌به‌فرد آن است. دشت شقایق‌ها و دشت آفتابگردان‌های «کالپوش» نیز از پتانسیل‌های مهم توسعه گردشگری در این شهرستان است. منبع: ایسنا

برچسب‌ها میامی توریسم

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تورهای برگزیده

    تورهای برگزیده

    تبلیغات