نفوذ هوای سرد به گیلان و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی

مینا داودی
پنجشنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۰
نفوذ هوای سرد به گیلان و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از نفوذ هوای سرد و بارشی به استان از پنجشنبه و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی خبر داد.
مازیار غلامی بیان کرد:
بررسی آخرین نقشه های هواشناسی، حاکی از نفوذ تدریجی توده هوای سرد و بارشی از فردا (پنجشنبه) به منطقه است.
وی ادامه داد:
پیآمد این وضعیت، بارندگی و وزش باد (گاهی شدید)، کاهش محسوس دما و رعد و برق خواهد بود.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان افزود:
این شرایط تا اواخر وقت یکشنبه ادامه خواهد داشت و طی این مدت، دمای هوا ۱۰ تا ۱۵ درجه سلسیوس کاهش یافته و وقوع تگرگ در مناطق مستعد دور از انتظار نیست، ضمن اینکه دریا مواج و برای فعالیت های مرتبط مناسب نیست.
وی گفت:
بر این اساس؛ آبگرفتگی معابر عمومی و بالاآمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها پیش بینی می شود بنابراین، از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها باید خودداری شده و با توجه به پیش بینی وقوع رعد و برق و وزش باد (شدید) موارد ایمنی رعایت شود.
غلامی خاطرنشان کرد:
بخش های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع آب و برق، مدیریت منابع طبیعی و جهادکشاورزی و شهرداری ها با توجه به اخطاریه صادره، تمهیدات لازم را به عمل آورند.
وی آسمان امروز گیلان را کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی ابری در بعضی نقاط وزش باد گرم و افزایش دما، اواخر وقت با احتمال رگبار و رعد و برق عنوان و برای فردا نیز آسمان را نیمه ابری تا ابری، بتدریج همراه با بارندگی و رعد و برق (در بعضی ساعات شدید) و کاهش دما پیش بینی کرد. منبع: ایرنا

برچسب‌ها باران هواشناسی

دیدگاه  

    تبلیغات