گردش ۲۴ ساعته: آمستردام با دوچرخه

سعیده خلیلی‌صفا
شنبه، ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۰
گردش ۲۴ ساعته: آمستردام با دوچرخه
آمستردام به لحاظ وسعت چندان بزرگ نیست و کلیه جاذبه‌های آن در فاصله نزدیکی از هم قرار دارند. از این‌رو، می‌توان در عرض ۲۰ دقیقه با پای پیاده یا دوچرخه از محلی به محل دیگر رفت. در صورتی‌که فقط ۲۴ ساعت فرصت اقامت در آمستردام را دارید، با کجارو همراه شوید تا به نکاتی درباره‌ی گردش در این شهر با دوچرخه بپردازیم!
شهر آمستردام از جمله شهرهای زیبا و آرام اروپا است و بزرگ‌ترین شهر کشور هلند به شمار می‌رود. این شهر با دارابودن معماری زیبا و کانال‌های آبی، پذیرای گردشگرانی از سراسر دنیا است. آمستردام با وجود اینکه از لحاظ مساحت چندان بزرگ نیست ولی دارای جاذبه‌های بسیاری است که می‌توان با پای پیاده، قایقرانی درون کانال‌ها یا حتی در حال دوچرخه‌سواری از آن‌ها بازدید کرد. 24 Hours In: Amsterdam…by Bike!

۷:۳۰ تا ۱۱ صبح

بهتر است تا در آمستردام صبح زود در رختخواب بمانید و استراحت کنید، چون مراکز این شهر تا قبل از ساعت ۱۰ شروع به کار نمی‌کنند. ولی اگر علاقه‌مند به عکاسی هستید، این وقت از روز زمان مناسبی برای شکار سوژه‌های ناب است. از آنجا که این شهر در Buiten-Ij و نزدیکی دریای شمال قرار دارد، تلفیق روزهای گرم تابستان و شب‌های خنک باعث ایجاد صبح‌های مه‌آلود زیبایی در منطقه پل‌ها و کانال‌های این شهر شده و منظره حرکت مردم به سمت کار و فعالیت روزانه خود با دوچرخه در میان مه صبحگاهی بسیار زیبا به نظر می‌رسد. 24 Hours In: Amsterdam…by Bike! اگر گردش خود را در ساعت ۹ صبح شروع کنید، می‌توانید در هتل یا کافه صبحانه انگلیسی کاملی را با قیمت ۷ یورو میل کنید. ولی اگر قصد صرف صبحانه سبک‌تری را دارید، در کلیه نقاط شهر می‌توان با قیمت ۳ یورو نیز این وعده غذائی را نوش جان کرد! در ساعت ۱۰ صبح کلیه مراکز آمستردام مانند مغازه‌ها، کافه‌ها، موزه‌ها و جاذبه‌های گردشگری به معنای واقعی فعالیت خود را شروع می‌کنند. بعبارت دیگر، زندگی از ساعت ۱۰ صبح در این شهر رسما جریان پیدا می‌کند! پس بهتر است تا همزمان با مردم آمستردام در این ساعت از محل اقامت خود خارج شده و دوچرخه مناسبی را برای گردش ۲۴ ساعته داخل شهر کرایه کرد.

ساعت ۱۱ صبح تا ۱۴ بعد از ظهر

ایستگاه مرکزی آمستردام مکان مناسبی برای شروع این ماجراجوئی جذاب به سمت شمال است. برای این کار می‌توانید سوار یکی از قایق‌های رایگان داخل کانال شده و به سمت اسکله NDSM Wharf بروید. این اسکله، محل تجمع هنرمندان نوگرا و اسکیت‌بازها در منطقه بازسازی شده صنعتی و همچنین انبار کانتینرها است. اگر علاقه‌مند به این سبک هنری نیستید، پس بهتر است سوار قایق دیگری از ایستگاه مرکزی شده و در مسیر مخالف به موزه جدید Eye Film بروید؛ این مجموعه دارای محوطه‌ای عظیم در کنار کانال است و در آن مجموعه‌ای از فعالیت‌های رایگان درباره تاریخ هنر هفتم برای بازدیدکنندگان فراهم شده است. پس از آن می‌توانید به بازدید از فضای جدید تورن (Toren) در ساختمان قدیمی شل (Shell) بروید. این ساختمان از سال ۲۰۱۵ به موزه موسیقی و استودیوهای صوتی جدید آمستردام تغییر کاربری داده است. 24 Hours In: Amsterdam…by Bike!

۱۴ تا ۱۸ بعد از ظهر

پس از گردش و بازدید در شهر اکنون نوبت استراحت در گوشه‌ای دنج و صرف چای یا قهوه است. البته در صورت آفتابی بودن هوا، می‌توان از فضای بیرونی کافه‌ها استفاده کرد و در حین صرف نوشیدنی از مناظر زیبای اطراف نیز لذت برد. پس از استراحت، دوباره سوار دوچرخه شده و به گردش در شهر ادامه دهید!

۱۸ تا ۲۱ عصر

24 Hours In: Amsterdam…by Bike! در امتداد یکی از کانال‌های شرقی به سمت جنوب Pijp منطقه‌ای مسکونی قرار دارد. در پشت ساختمان Heineken خیابانی وجود دارد که در آن می‌توان انواع رستوران‌های تایلندی، اتیوپیایی، اسپانیایی و غیره را یافت. مردم شهر آمستردام از ۱۴۲ ملیت مختلف به آنجا مهاجرت کرده‌اند و از این‌رو این تنوع را حتی می‌توان در کافه‌ها و رستوران‌های شهر نیز مشاهده کرد. در این رستوران‌ها می‌توان همزمان با صرف غذای مطابق با ذائقه از تماشای منظره خیابان و رهگذران در حال عبور و همچنین هوای بی‌نظیر لذت برد.

بعد از ساعت ۲۱

در سمت غربی ایستگاه مرکزی، بزرگ‌ترین پارک شهر به نام WesterPark قرار دارد که در محل قدیمی پالایشگاه گاز طبیعی احداث شده است. در این پارک کلیه برنامه‌ای مورد علاقه گردشگران مانند کنسرت و غیره اجرا می‌شود و این برنامه‌ها تا پاسی از شب ادامه دارند. در حین دوچرخه‌سواری در این پارک می‌توان از این برنامه‌های مفرح دیدن کرده و از اقامت در این شهر زیبا لذت برد. منبع: urbanadventures

دیدگاه