۵ مکان عالی برای گردش‌های آبی در آفریقا

سعید میرزاپور
پنجشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۰
۵ مکان عالی برای گردش‌های آبی در آفریقا
از سفر به دریا و دریاچه و چشمه می‌توان به عنوان یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریح‌های هر فرد نام برد. گردشگرانی هم که مایل به این نوع سفر‌ هستند، می‌توانند در آفریقا سرگرمی‌های این چنین بسیاری داشته باشند. دره Great Rift نیز یکی از مکان‌های مناسب و پرگردشگر است که مناظر بسیار زیبایی دارد و یکی از زیباترین دریاچه‌های جهان نیز در این منطقه واقع شده است.
رود‌های معروف و پر آب زیادی در آفریقا وجود دارند که مردم محلی، گیاهان و حیوانات از آن‌ها استفاده می‌کنند و البته سرگرمی برخی از مردم این منطقه نیز در همین آب واقع شده و از طریق آن بازی‌های مختلفی را انجام می‌دهند. بدون شک یک سفر تفریحی به آفریقا، بدون بازدید از رودخانه‌های زیبای آن چندان جذاب نخواهد بود. در ادامه زیباترین مناطق آبی که در آفریقا وجود دارند، معرفی شده است، با کجارو همراه باشید.

۱- دلتای Okavango

دلتا Okavango در بالاترین بخش صحرای Kalahari یک دلتای بسیار بزرگ وجود دارد. در این مکان مسطح، آب بسیار تمیزی جاری است که در واقع تمیز‌ترین آب جهان به شمار می‌آید و در اطراف دلتا نیز جانوران بسیار زیادی زندگی می‌کنند. برای تماشای مناظر زیبا و حیوانات این منطقه، کافی است یک قایق کرایه کنید و در طول رودخانه به سفر بپردازید و با حیوانات آبی و خاکی این منطقه نظیر فیل و سایر موجودات آشنا شوید. پرندگان این منطقه نیز شگفت‌انگیز هستند و در اغلب بخش‌های آن حضور گسترده‌ای دارند. استفاده از قایق‌های محلی نیز در این منطقه باعث تجربه‌ی سفر دل‌انگیز‌تری خواهد شد.

۲- رودخانه‌های The Mara، Serengeti، Masai Mara؛ کِنیا و تانزانیا

رودخانه مارا این رودخانه‌ها در واقع همان مکانی هستند که گاو‌های یالدار سالانه از شیب‌های تند به سمت آن مهاجرت می‌کنند. متاسفانه بسیاری از آن‌ها نیز توسط تمساح‌های موجود در روخانه شکار می‌شوند. تماشای عبور گاو‌های یالدار از این رودخانه بسیار هیجان انگیز است اما باید چندین ساعت منتظر این اتفاق باشید. زیرا این گاو‌ها اغلب برای چندین ساعت کنار رودخانه می‌ایستند و پا می‌زنند و سپس تصمیم به عبور از رودخانه می‌گیرند.

۳- The Selinda Canoe Trail؛ بوتسوانا

رودخانه Selinda Selinda در طول ۱۵ سال گذشته سرریز نشده است اما از ۴ سال گذشته، افزایش آب آن در بین ماه‌های آوریل تا اکتبر صورت می‌گیرد. این رودخانه شما را به قلمرویی منتقل می‌کند که هیچ وسیله نقلیه‌ای قادر نیست. آب رودخانه نیز کم عمق و شفاف است. در طول این مسیر هم با گردشگران قادر خواهند بود تا فاصله گرفتن از کمپ اصلی، به تماشای فیل، بوفالو، شیر و سایر حیوانات بپردازند. ناگفته نماند که در این منطقه، مکانی برای استراحت گردشگران نیز موجود است.

۴- Selous؛ جنوب تانزانیا

رودخانه The Selous دو رودخانه از Selous عبور می‌کند که Ruaha و Rufiji نامیده می‌شوند. هر دو رودخانه بسیار وسیع هستند و کروکدیل و کرگدن‌های بسیاری نیز در اطراف آن‌ها زندگی می‌کنند. این منطقه مناظر بسیار زیبایی دارد و حرکت در طول آن با یک قایق، می‌تواند برای گردشگران بسیار جذاب باشد.

۵- Manyara Ranch؛ دریاچه مانیارا

Manyara Ranch دریاچه مانیارا یکی از زیباترین دریاچه‌های موجود در منطقه Rift Valley است. گردشگران در Manyara Ranch نیز می‌توانند مناظر بسیاری جالبی را تماشا کنند که حضور فلامینگو‌ها نیز بر این زیبایی می‌افزاید. Manyara Ranch سد‌های بسیاری دارد که تماشای آب نوشیدن و بازی کردن حیوانات مختلف در این سد‌ها نیز بسیار هیجان انگیز است. بدون شک در آفریقا مناطق زیادی وجود دارد که دارای دریاچه و رودخانه هستند و بازدید از تمام آ‌ن‌ها نیز برای گردشگران خاطره‌انگیز است اما باید به این نکته نیز توجه کرد که نمی‌توان تمام آن‌ها را درون یک مقاله جای داد. اما هر چه که باشد، نباید در سفرهای‌تان به آفریقا، بازدید از رودخانه‌های زیبا و حیوانات آن را فراموش کنید. منبع: Travelvivi

دیدگاه  

    تبلیغات