راه‌اندازی یک مرکز اقامتی برای گروه‌های تخصصی در چغازنبیل

تیم  کجارو
یکشنبه، ۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۰
راه‌اندازی یک مرکز اقامتی برای گروه‌های تخصصی در چغازنبیل

به گفته مدیر پایگاه جهانی چغازنبیل یک مجموعه اقامتی در نزدیکی این سایت جهانی برای گروه‌های تخصصی راه‌اندازی می شود.این مرکز اسناد تنها برای دانشجویان و گروه‌های علمی و تخصصی قابل بازدید خواهد بود.

علیرضا رازقی، مدیر پایگاه جهانی چغازنبیل با بیان اینکه سایت اطلاع رسانی چغازنبیل و هفت تپه در روزهای آینده راه اندازی می شود گفت:

یک مجموعه اقامتی در نزدیکی این سایت جهانی برای گروههای تخصصی راه اندازی می شود. زمانی که به این پایگاه آمدم، هنوز سایت پایگاه چغازنبیل فعال نبود یکی از مهم‌ترین اقدامات راه اندازی و تکمیل این سایت است تا نه تنها اطلاع‌رسانی کند بلکه پایگاه اطلاعات علمی برای دانشجویان داخلی و خارجی نیز باشد. همچنین وارد کردن مباحث گردشگری و نقشه‌های راهنما از تمام کشور به سمت چغازنبیل را نیز در دستور کار قرار دادیم. ضمن اینکه اخبار حوزه مرمت و ... را نیز در آن اطلاع رسانی می کنیم. این سایت هفته آینده قابل بازدید خواهد شد.
وی در ادامه با  اشاره به تکمیل ساختمان‌های ناتمام اطراف این سایت افزود:
در نظر داریم تا کنار مجموعه چغازنبیل و هفت تپه ساختمان‌هایی که  از قبل وجود داشته ولی ناتمام مانده اند را برای تبدیل آنها به فضای اقامتی تبدیل کنیم. از این مجموعه دانشجویان و گروههای علمی که از قبل با مجموعه هماهنگ کرده باشند، استفاده می کنند. این مجموعه دارای یک سالن غذاخوری و ۵ اتاق است.
رازقی با بیان اینکه مرکز اسناد پایگاه چغازنبیل و هفت تپه تجهیز  شده است، تصریح کرد:
مخزن و مرکز اسناد این پایگاه جهانی تجهیز شد. با توجه به حجم آثار تعداد ۵ کابین در وسط فضای مرکز اسناد و ۴ کابین دیگر را نیز برای طبقه بندی اسنادو نقشه ها، مدارک و آثار منقولی که در کاوش ها به دست آمده، افزوده شد. این مرکز اسناد برای همه گردشگران قابل بازدید نیست مگر دانشجویان و گروههای علمی و تخصصی.
منبع: mehrnews

برچسب‌ها توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات